Rodičia s postihnutými deťmi ukončili protest v poľskom parlamente

Varšava 27. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)
 
Rodičia s telesne postihnutými deťmi ukončili po vyše mesiaci svoj protest v budove poľského parlamentu vo Varšave. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Na snímke bývalý poľský prezident Lech Walesa (uprostred) počas stretnutia s telesne postihnutými ľuďmi a ich rodičmi v budove parlamentu

Skupina rodičov a opatrovateľov telesne postihnutých detí začala v poľskom Sejme protestovať v apríli. Akcia mala upozorniť na nedostatočnú pomoc a podporu zo strany štátu pre takéto rodiny.
Jedna z matiek, ktoré sa protestu zúčastnili, zdôvodnila v nedeľu jeho ukončenie tým, že demonštranti sa po 40 dňoch strávených na jednej z chodieb parlamentu cítili príliš odrezaní od vonkajšieho sveta. Obávali sa tiež o zdravie svojich detí.
Rodičom s deťmi na invalidných vozíkoch, ktorí v nedeľu odchádzali zo Sejmu, vyjadril solidaritu a podporu dav stúpencov zhromaždených pred budovou. Začiatkom tohto týždňa prišiel účastníkov protestu povzbudiť aj bývalý poľský prezident Lech Walesa.
Matky postihnutých detí a mladých dospelých sa domáhali zvýšenia finančnej podpory, ktorú mesačne dostávajú od štátu. To si aj napokon vymohli, hoci nie v takej výške, ako požadovali.
Demonštrujúcim sa na pôdu parlamentu pomohli dostať zástupcovia opozície, ktorí vyčítajú vláde zanedbávanie najbezbrannejších občanov. Konzervatívna vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS) preto obvinila opozičných činiteľov, že zneužívajú postihnutých v politickom boji.
 
Príspevok Rodičia s postihnutými deťmi ukončili protest v poľskom parlamente zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)