New York 13. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Isaac Brekken)
 
Americké tenisové legendy Andy Roddick a Jim Courier odohrajú 9. februára 2019 exhibičné stretnutie, ktoré bude predchádzať turnaju ATP v New Yorku (11. – 17. februára 2019)

Na snímke Andy Roddick

Informovali o tom v stredu organizátori podujatia. Víťaz US Open 2013 Roddick sa pred zápasom bude musieť dostať do formy, keďže ho stále limituje zranené rameno. “New York nie je miesto, kde sa chcem ukázať v zlej forme,” uviedol 36-ročný Roddick.
Druhý ročník turnaja ATP v New Yorku, ktorý sa do amerického veľkomesta presťahoval z Memphisu, bude mať aj budúci rok kvalitné obsadenie. Svoju účasť potvrdili obhajca titulu Juhoafričan Kevin Anderson a najvyššie postavený Američan v rebríčku ATP John Isner. Roddick sa na tomto podujatí, ešte však v Memphise, tešil z triumfu trikrát. Turnaj slúži ako dobrá príprava pred významnými hardovými “tisíckami” v Indian Wells a Miami.
“V úvode sezóny chcete nájsť dobrú formu. Môžete trénovať tvrdo a dlho, no sebavedomie získate iba v súťažných zápasoch. Niekedy sa mi darilo v januári v Austrálii a túto pohodu som si potom priniesol aj do Memphisu,” skonštatoval bývalý líder singlového poradia ATP Roddick. Na turnaji sa takisto predstavia domáci Jack Sock a Sam Querrey, tohtoročný neúspešný finalista. Doplní ich okrem iných aj Austrálčan Alex de Minaur, nováčik roka 2018 podľa ATP. V štvorhre sa pokúsia vybojovať titul legendárne dvojičky Mike a Bob Bryanovci.
Roddick ukončil svoju kariéru v roku 2002 už ako 30-ročný. Podľa vlastných slov si tento rok zahral tenis asi len desaťkrát. Príležitosti vrátiť sa do New Yorku a zahrať si proti Jimovi Courierovi však nedokázal odolať. “Tenis je súčasťou môjho života od šiestich rokov, takže sa nedá úplne po skončení kariéry hodiť za hlavu. Som nadšený a veľmi sa teším na zápas,” dodal na záver Roddick.
 
Príspevok Roddick a Courier odohrajú v New Yorku exhibičné stretnutie zobrazený najskôr Hlavné správy.