St. Louis 20. septembra (HSP/Foto: AfD)
 
Český rodák a súčasný zahraničnopolitický hovorca AfD v Bundestagu Peter Bystroň bol v sobotu v americkom St. Louis vyznamenaný renomovanou cenou “The Eagle Award”. Cenu udeľuje konzervatívna nadácia Phyllis Schläfli, blízka americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Spolu s Bystroňom bol tento rok vyznamenaný tiež poľský poslanec PiS Dominik Tarczyński. Minulý rok cenu získal bývalý poradca prezidenta Trumpa Steven Bannon

Na snímke Peter Bystroň (uprostred)

Nadácia Phyllis Schläfli je jednou z najstarších konzervatívnych skupín v USA. Už 47 rokov organizuje každoročne v St. Louis, Missouri, konferenciu pod názvom “The Eagle Council”. K doterajším nositeľom vyznamenania patrí popri Stevenovi Bannonovi tiež známy americký prokurátor Jeff Sessions a konzervatívny republikánsky senátor Jesse Helms. Bývalý bezpečnostný poradca prezidenta Donalda Trumpa, generál Mike Flynn, bol tento rok ocenený cenou Singlaub-Award. Petr Bystroň je prvý Čechom, ktorý bol týmto ocenením vyznamenaný.
Listina účastníkovi tohoročnej konferencie sa chápe ako kto-je-kto na konzervatívnej scéne USA. K prominentným účastníkom patria: prominentná kritička islamizácie Pamela Geller, bývalý ekonomický poradca prezidenta Trumpa Stephen Moore, kongresman Steve King, bezpečnostný expert TV stanice Fox News Tony Shaffer a mnoho ďalších.
Zakladateľka nadácie a organizátorka konferencie The Eagles Council, Phyllis Schläfli, bola v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia najznámejšou americkou kritičkou feministiek a prominentnou podporovateľkou amerického prezidenta Ronalda Reagana. V roku 2016 podporovala v prezidentskej kampani Donalda Trumpa. V tom istom roku zomrela na rakovinu. Nadáciu odvtedy vedú jej synovia.
 
 
 
Príspevok Rodák z Čiech, Peter Bystroň z AfD, získal v USA renomovanú konzervatívnu cenu The Eagle Award zobrazený najskôr Hlavné správy.