Róby na Cannes. Monica Belluci tromfla o polovicu mladšie polonahé modelky

 V hlavnej súťaži festivalu sa bude do 28. mája usilovať o Zlatú palmu a ďalšie trofeje celkovo 19 filmov. V galérii si pozriete výber tých najkrajších rób, ktoré sa zaskveli na červenom koberci v doterajších dňoch.

​Nechýbajú ani diela japonskej a juhokórejskej kinematografie, severských, britských či maďarských umelcov. Ani slovenská, ani česká kinematografia v hlavnej súťaži zastúpenie nemajú. Po prvý raz v histórii vybrali organizátori do súťaže aj dve snímky z produkcie digitálnej platformy Neflix. O laureátoch rozhodne odborná medzinárodná porota, ktorej bude v tomto roku predsedať španielsky oscarový režisér Pedro Almodóvar.

Zdroj: REUTERS/Stephane Mahe

Jej členmi sú ďalší špičkoví európski režiséri Paolo Sorrentino z Talianska a Maren Adeová z Nemecka, ako aj hollywoodska hviezda, herec a producent Will Smith a jeho krajanka Jessica Chastainová, ich francúzska kolegyňa, herečka a režisérka Agnes Jaouiová, čínska herečka Bingbing Fan, juhokórejský filmár Park Chan-Wook i renomovaný skladateľ filmovej hudby Gabriel Yared, Francúz libanonského pôvodu, ktorý je laureátom Oscara i prestížnej ceny Grammy za prácu k filmu Anglický pacient.

Otvárací film tradičnej filmovej prehliadky nakrútil francúzsky režisér Arnaud Desplechin so Charlotte Gainsbourgovou, Marion Cotillardovou a Mathieuom Amalricom v hlavných úlohách. Ide o príbeh filmára, ktorého život úplne zmení objavenie sa jeho lásky z minulosti. Mimoriadne bezpečnostné opatrenia sprevádzajú jubilejný 70. ročník Medzinárodného filmového festivalu (MFF) v juhofrancúzskom Cannes, ktorý slávnostne otvorili dnes večer projekciou mimosúťažnej ľúbostnej drámy Les Fantômes d'Ismaël.

ZDROJ >>

Komentujte :)