Bratislava 28. septembra 2018 (HSP/Foto:RŠ)
 
Švédsky predseda vlády sa pred samitom v Salzburgu vyjadril, že bude trvať na tom, aby všetky členské štáty EÚ prijali migrantov na základe povinných kvót a doplnil, že „budem pokračovať v úsilí prinútiť krajiny, aby súhlasili s povinnými kvótami, vďaka ktorým by prijali utečencov prichádzajúcich do Európy, pretože všetky krajiny majú zodpovednosť prijať žiadateľov o azyl“. Na slová švédskeho premiéra reagoval kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec.

Na snímke kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

Na sociálnej sieti Švec adresoval politickým elitám na Západe ostré slová: „Omyl! Slovenská republika nemá žiadnu zodpovednosť prijímať žiadateľov o azyl. Ani politickú a už vôbec nie morálnu. My sme nemali kolónie, ktoré sme vydrancovali ako naši „priatelia“ na Západe, my sme nerozbombardovali severnú Afriku a nevyvolali cielený chaos a vojny, ako naši „priatelia“ zo Západu, my nepociťujeme žiadne výčitky svedomia voči krajinám z ktorých ľudia utekajú kvôli agresívnej a nezodpovednej politike „vyspelého“ západného sveta. My nemôžeme za to, že švédske elity sa zbláznili a pustili do svojej krajiny po vypuknutí migrantskej krízy vyše 163-tisíc migrantov a že Švédsko sa stalo oázou multi-kulti a násilia.“
A pokračoval: „My nechceme byť multi-kulti štátom. My chceme byť štátom, v ktorom Slováci a všetci lojálni občania našej vlasti budú rozhodovať o našom osude a nie nevolení panáčikovia v Bruseli a rôzni prišelci, ktorí si myslia, že sú všade doma, ale v skutočnosti sú bez domova. My chceme žiť na našom území v pokoji, mieri a chceme sa sami rozhodovať o tom, koho pustíme na naše územie a koho nie. Nedelegujte na nás zodpovednosť za vašu neschopnosť a darebáctvo. Radšej budeme v očiach „vyspelého“ západného sveta konzervatívnou a „spiatočníckou“ krajinou, ako by sme mali do nášho štátu pustiť vyše 163-tisíc migrantov, ako to urobili švédske politické elity. Dajte nám pokoj s povinnými kvótami pre migrantov. Čo ste si navarili, to si aj zjedzte,“ odkázal švédskemu premiérovi Róbert Švec.
 
Príspevok Róbert Švec švédskemu premiérovi: Dajte nám pokoj s povinnými kvótami. Čo ste si navarili, to si aj zjedzte zobrazený najskôr Hlavné správy.