Bratislava 20. novembra 2018 (HSP/Foto:Róbert Švec)
 
“Bloger, ktorý sa podpisuje ako PhDr. Štefan Surmánek, CSc., ĽS Naše Slovensko, si vo svojom blogu na Hlavných správach obtrel svoje ústa o mňa a Slovenské Hnutie Obrody,” reaguje predseda hnutia Róbert Švec

Na snímke kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec

Vo svojom článku zaradil mňa a naše hnutie medzi „pronárodne“ sa tváriacich predstaviteľov tzv. národne orientovaných politických subjektov, pretože, podľa neho, na rozdiel od ĽS Naše Slovensko neurobili a nerobia nič pre posilnenie a ochranu našej národnej a štátnej suverenity.
Pán Surmánek. Nie každý má dar od Boha, aby písal pravdivé články. A vy ste toho svetlým príkladom. A teraz napíšem, prečo ste mimo.
Slovenské Hnutie Obrody nie je politickým hnutím, ale občianskym združením, takže vaše zaradenie nášho združenia medzi tzv. národne orientované politické subjekty, je buď vedomá lož alebo vaša neznalosť. Ďalej. Slovenské Hnutie Obrody existuje od mája 2004, kedy ste vy, pán Surmánek, politicky, ťahali za sebou ešte len dreveného káčera a politicky a možno aj inak, ste sa ešte iba hľadali. Od mája 2004 vyvíjame aktivity a projekty, ktoré si vie každý, kto má záujem, preštudovať na stránke sho.sk alebo na Facebooku, vrátane aktivít, ktoré posilňujú našu národnú a štátnu suverenitu. Od mája 2004, dlhodobo, zodpovedne a najmä inteligentne naše hnutie vyvíja aktivity, ktoré posilňujú našu národnú a štátnu suverenitu, čo sa ale nedá povedať o vašom súčasnom šéfovi, ktorého nekriticky velebíte. V čase, keď váš šéf pochodoval so svojimi spolupracovníkmi po Slovensku v uniformách, a robil hanbu slovenskému vlastenectvu, Slovenské Hnutie Obrody vyvíjalo aktivity na posilnenie slovenského vlastenectva, normálne a inteligentne.
A posledná poznámka. Slovenské Hnutie Obrody existuje už 15. rok, pán Surmánek, ak ĽS Naše Slovensko a vy osobne, budete ešte občiansky a politicky fungovať v 15. roku od založenia vašej organizácie a budete mať aj nejaké konkrétne a inteligentné výsledky vašej práce, ohláste sa a môžeme podiskutovať. Ale dovtedy, viac študujte, čítajte a overujte si informácie, aby vaše články boli aspoň na jedno oko dôveryhodné.
 
Príspevok Róbert Švec blogerovi Hlavných správ: V čase, keď Kotleba robil hanbu vlastenectvu, SHO sa už vtedy mohlo pozrieť ľuďom priamo do očí zobrazený najskôr Hlavné správy.