Robert Redhammer: Ministerstvo školstva by sa konečne malo stať prioritným rezortom

Bratislava 16. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Ministerstvo školstva by sa konečne malo stať prioritným rezortom. Vyzval k tomu rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Robert Redhammer.
Podľa jeho slov školstvo potrebuje zmeny. “Odchádzajú nám mladí študenti do zahraničia, škrípe podpora a rozvoj vedy a výskumu. Ak bude vymenovaný nový minister, verím, že bude hájiť záujmy a napĺňať potreby slovenských škôl, učiteľov, žiakov a študentov, lebo oni sú budúcnosť Slovenska,” uviedol pre TASR Redhammer.
Na snímke rektor Slovenskej technickej univerzity (STU) Robert Redhammer

Premiér Robert Fico (Smer-SD) dnes požiadal šéfa SNS Andreja Danka o meno nového ministra školstva. Fico poďakoval ministrovi Petrovi Plavčanovi (nom. SNS) za snahu vysvetliť situáciu s kauzou rozdeľovania eurofondov na ministerstve, podozrenia však podľa neho ostali.
Minister Plavčan od začiatku júla čelil kritike pre zvláštne rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie. Dotácie mali dostať aj firmy, ktoré výskum nikdy nerobili. Minister problematické výzvy zastavil a nariadil ich preverenie. Európska komisia (EK) neskôr pozastavila platby v štyroch výzvach na ministerstve školstva a rezortu zakázala podpisovať nové zmluvy s prijímateľmi dotácií. Pozastavenie eurofondov oznámila EK vo varovnom liste. Rozdeľovanie eurofondov rieši okrem Európskeho úradu pre boj proti podvodom aj Národná kriminálna agentúra.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.