Bratislava 20. augusta 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Druhý muž na ministerstve obrany, štátny tajomník Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) pokračuje vo svojom pravidelnom seriáli na sociálnej sieti Facebook. Pre tento týždeň publikoval mapu popisujúcu začiatok okupácie nášho územia armádami Varšavskej zmluvy v lete 1968. Podľa Ondrejcsáka “zhubné následky” tejto “invázie” sú viditeľné na našej spoločnosti dodnes.

Na snímke Róbert Ondrejcsák.

“Invázia v roku 1968 bola kombináciou faktorov vyplývajúcich z komunistickej diktatúry a klasického ruského imperializmu,” zdôraznil štátny tajomník rezortu obrany s pripomenutím toho, že 20-21. augusta 1968 sa začala operácia “Dunaj” – komunistickým “newspeakom” bratská výpomoc spriatelených armád – , počas ktorej vojská Sovietskeho zväzu a komunistických vazalských štátov vojensky obsadili Československo. “Okrem nasadenia samotných vojsk, dôležitou súčasťou operácie bola rozsiahla propaganda, dobová informačná vojna.,” dodal.

Podľa Ondrejcsákových slov, priamo sa obeťou vpádu stalo viac ako 100 ľudí, nemenej dôležité však boli zničené životy miliónom ľudí, dve generácie stratili nádej na dôstojný život. V nasledujúcom období emigrovalo takmer 500 tisíc ľudí. “Pokusy liberalizovať režim – ak sa vôbec dá diktatúra “liberalizovať” bez toho aby sa rozpadla, viď 80-90. roky a samotný Sovietsky zväz – boli zničené a zavládla tvrdá diktatúra.”
“Mentálne dôsledky normalizácie a celej komunistickej diktatúry dodnes ovplyvňujú kolektívnu mentalitu spoločností na Slovensku a v Čechách. Preto je dôležité, aby sme sa nezaoberali len so samotnou inváziou, ale aj s nasledujúcimi desaťročiami, so zhubnými následkami.”
Nominant strany Most-Híd dodal, že tiež treba pripomenúť zradcov a kolaborantov, ktorí prispeli k zotročeniu vlastnej spoločnosti Moskvou.


 
Príspevok Róbert Ondrejcsák o “zhubných následkoch” invázie z roku 1968 zobrazený najskôr Hlavné správy.