Bratislava 17. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Bývalý šéf Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer by mal od septembra pracovať na ministerstve vnútra. Informuje o tom portál aktuality.sk, ktorému to mal potvrdiť dôveryhodný zdroj.

Na snímke bývalý šéf Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer

Krajmer by mal údajne pôsobiť vo funkcii pre oblasť dopravy. Hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov pre portál uviedol, že Krajmer nie je a nebude poradcom ministerky Denisy Sakovej. Odchod Krajmera na ministerstvo policajné prezídium pre aktuality.sk nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.
Po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bol Krajmer kritizovaný za to, že sa objavil po na obhliadke miesta činu, hoci tam nemal čo robiť. Následne vo funkcii skončil a nastúpil na Oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie Prezidenta policajného zboru. Podľa portálu v tejto funkcii skončil po menej ako štyroch mesiacoch. O Krajmerovi v minulosti písal zavraždený novinár v súvislosti s tým, že jeho manželka Mária figurovala vo firme s podnikateľmi Zoroslavom Kollárom a Norbertom Bödörom.
 
Príspevok Róbert Krajmer by mal v septembri nastúpiť na ministerstvo vnútra zobrazený najskôr Hlavné správy.