Las Vegas 6. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP/Invision-Jordan Strauss)

Americký herec Robert Downey Jr. plánuje vyčistiť planétu s pomocou robotov a pokročilej technológie. Predstaviteľ marvelovského superhrdinu Iron Mana počas konferencie re:MARS spoločnosti Amazon v Las Vegas oznámil, že rozbieha novú organizáciu Footprint Coalition, ktorá bude takýmto spôsobom bojovať proti klimatickým zmenám

Na snímke Robert Downey Jr.

S činnosťou by mala začať na budúci rok v apríli. “Spolu s robotikou a technológiou by sme pravdepodobne mohli výrazne, ak nie úplne, vyčistiť planétu v priebehu desaťročia,” povedal Downey Jr.

Downey Jr. neoznámil, akú technológiu plánujú použiť a ani nespomenul partnerov, investorov a poradcov. Ako uviedol, s nápadom prišiel po večeri s odborníkmi. Zároveň tiež povedal, že vďaka práci na snímkach spoločnosti Marvel lepšie chápe modernú technológiu. “V podstate som 54-ročné dieťa. Povedal som, ‘Poďme do toho. Poďme sa zaviazať k projektu, vytvorme koalíciu,” vyjadril sa herec.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj