Robben sa s holandskou reprezentáciou rozlúčil dvoma gólmi

Amsterdam 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

Utorňajší zápas kvalifikácie MS 2018 so Švédskom (2:0) bol pre Arjena Robbena posledný v drese holandskej futbalovej reprezentácie. Tridsaťtriročný krídelník po ňom oznámil koniec kariéry v národnom tíme, ktorému sa nepodarilo prebojovať na budúcoročný svetový šampionát do Ruska.
Holandský hráč Arjen Robben oslavuje svoj druhý gól v kvalifikačnom zápase A-skupiny na MS 2018 vo futbale Holandsko – Švédsko

Robben sa v Amsterdame rozlúčil štýlovo – dvoma gólmi do siete “Tre kronor”, ktorými zariadil triumf svojho tímu 2:0. Holandsko síce ukončilo kvalifikáciu víťazne, ale v tabuľke A-skupiny obsadilo až tretie miesto za Francúzskom a Švédskom.
Za reprezentáciu odohral Robben celkovo 96 medzištátnych zápasov, v ktorých nastrieľal 37 gólov. Štartoval na troch MS (2006, 2010, 2014), pričom na predošlých dvoch patril medzi kľúčových hráčov “oranjes”. Pred siedmimi rokmi v Juhoafrickej republike to Holanďania dotiahli až do finále, v ktorom prehrali so Španielskom 0:1 po predĺžení. V roku 2014 získali bronz.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.