Trenčín 12. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)

Súčasná geopolitická situácia a bezpečnostné riziká v mnohých dovolenkových destináciách v zahraničí vytvára priestor pre rozvoj domáceho cestovného ruchu. Počas otvorenia 6. ročníka výstavu cestovného ruchu regiónov Region Tour Expo (12. – 13. 5.) na trenčianskom výstavisku Expo Center to povedal podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jozef Trstenský.
Ilustračné foto

„Toto by mali využiť ľudia, ktorí podnikajú v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, pretože teraz majú možnosť pritiahnuť aj tú klientelu, ktorá ešte Slovensko dobre nepozná. Je tu priestor pre podnikateľov v cestovnom ruchu, aby sa teraz ukázali. Rozumní ľudia v čele štátov totiž vedia, že cestovný ruch je tak isto priemysel ako ktorýkoľvek iný. Navyše cestovný ruch podporuje aj malé a stredné podnikanie a rozvoj služieb,“ zdôraznil Trstenský.
Prírodné krásy a kultúrne pamiatky slovenských regiónov prezentuje na výstave domáca Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, Trnavský samosprávny kraj, KOCR Žilinský turistický kraj, Banskobystrický samosprávny kraj a s vlastnou expozíciou sa odprezentuje i mesto Dubnica nad Váhom a Banská Bystrica. Turisticky zaujímavé miesta predstavujú miestne akčné skupiny. Pamiatky, cyklochodníky, vínnu turistiku a zaujímavé miesta Čiech a Moravy môžu návštevníci spoznať prostredníctvom Českej centrály cestovného ruchu a moravských centrál.
Spoločne s Region Tour Expo je v rovnakom termíne trenčianske výstavisko dejiskom 5. ročníka celoslovenskej výstavy Torty & svet pečenia a 2. ročník výstavy slovenských produktov Chuť Slovenska. Súčasťou dvojdňového programu je aj prezentácia tradičných ľudovo-umeleckých remesiel a odborná konferencia KOCR Trenčín región s názvom Destinačný marketing a manažment v praxi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.