Londýn 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA/Yui Mok)
 
Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili v utorok do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

Na snímke britský princ William povýšil do rytierskeho stavu bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra

Rodákovi z Liverpoolu odovzdal toto vyznamenanie vojvoda z Cambridgea na slávnostnom podujatí v Buckinghamskom paláci.
“Znamená to pre mňa naozaj veľa. Je to uznanie za veci, ktoré sme urobili. Som skutočne poctený,” uviedol pre stanicu BBC 77-ročný Starr, ktorý prišiel na investitúru s manželkou, americkou herečkou Barbarou Bachovou. Fotografov a fanúšikov pozdravil tradičným znamením mieru v tvare písmena “V” utvoreným z prstov.
Na otázku novinárov, či si praje, aby bol oslovovaný ako “sir Ringo”, hudobník, ktorého občianske meno je Richard Starkey, odpovedal: “Ešte neviem. Je to pre mňa nové a neviem, ako sa to správne používa.” Dodal však, že presne vie, čo bude robiť so samotnou medailou. “Budem ju nosiť pri raňajkách,” zažartoval.
Starr je po Paulovi McCartneym druhým členom The Beatles, ktorého povýšili do rytierskeho stavu. McCartney sa tejto pocty dočkal v roku 1997. Starr v Buckinghamskom paláci spomenul, že sa naposledy stretli minulý týždeň v Los Angeles a McCartney mu dal niekoľko rád na slávnostné podujatie. “Stále sa usmievaj,” poradil mu sir Paul.
The Beatles dostali v októbri 1965 Rad britského impéria kategórie MBE.
Medzi ďalšími osobnosťami, ktoré na utorkovej investitúre ocenili, sú anglickí spisovatelia Jilly Cooperová a Michael Morpurgo, bývalý škótsky hráč ragby John McLauchlan či waleský hráč ragby Sam Warburton.
 
Príspevok Ringo Starr bol povýšený do rytierskeho stavu zobrazený najskôr Hlavné správy.