Bratislava 7. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister vnútra Robert Kaliňák má plnú dôveru Smeru-SD. Povedal to v stredu pred rokovaním vlády SR minister práce Ján Richter. Kaliňáka označil za skúseného a zodpovedného politika.
Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter

“Ak dôjde k presvedčeniu, že jeho pôsobenie škodí Smeru-SD, v tomto smere je pripravený sám vyvodiť dôsledky,” povedal Richter. Na otázku, či vládnej strane Kaliňák teraz neškodí, Richter uviedol, “že v tejto chvíli má plnú podporu strany”.
Richter priznal, že kritika vládneho Mosta-Híd na adresu premiéra Roberta Fica Smer-SD vyrušuje. “Rešpektujeme ale ich názor, podrobne sa postojom Mosta-Híd zaoberáme,” dodal Richter. Ten nevidí nič zvláštne na tom, že premiér od prezidenta Andreja Kisku žiada, aby vysvetlil, o čom sa minulý rok v New Yorku rozprával s miliardárom Georgom Sorosom. “Prezident Andrej Kiska by k tomu mal dať jasné stanovisko,” poznamenal Richter.
Minister práce priznal, že sa pozná s podnikateľom Norbertom Bödörom, o ktorom písal zavraždený novinár Ján Kuciak, jeho meno spájal s korupčnými kauzami. “Áno, poznám, pretože som z Nitry, takisto ako je on,” povedal Richter.
Minister nechcel odpovedať na otázku, či by mal policajný prezident Tibor Gašpar dohliadať na vyšetrovanie, keďže s Bödörom je rodina. “To je otázka na pána Gašpara, ak sa ho to opýtate, určite na to odpovie,” odkázal novinárom.
Na rokovanie vlády prišiel Richter ako jeden z mála ministrov. Väčšina poslala na rokovanie štátnych tajomníkov svojich rezortov.