Bratislava 1. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Opatrenia, ktoré si stanovila koalícia v programovom vyhlásení vlády, sa postupne napĺňajú. Skonštatoval to minister práce Ján Richter (Smer-SD) s tým, že pozitívne hodnotí spoločné fungovanie strán v koalícii.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (Smer-SD)

Podľa Richtera sa nepotvrdilo akékoľvek “strašenie” o tom, že koalícia sa neudrží. “Máme záujem spolu komunikovať. Takže ja by som veľmi pozitívne hodnotil prvý rok fungovania tejto vládnej koalície, vrátane spolupráce s koaličnými partnermi,” povedal po dnešnom rokovaní vlády Richter.

Zároveň je presvedčený, že existujú ďalšie výzvy v rôznych oblastiach, na ktorých bude vláda pracovať. “Stále je na čom pracovať. Nemusíme mať na jednu a tú istú vec úplne rovnaký názor, ale dôležité je si sadnúť a veci si vydiskutovať,” povedal Richter. Je presvedčený, že je nevyhnutné, aby dobrý sociálny dialóg fungoval aj v rámci koalície.

“Ten beží a aj bude bežať. Som presvedčený, že problémy sa budú dať odkonzultovať a riešiť,” skonštatoval.

Zaujíma sa napríklad o zdravotnícku reformu. “Máme veľmi veľa dohôd, kde končí zdravotnícka časť a kde začína sociálna časť služieb. Boli zrušené geriatrie, doliečovacie zariadenia pre dlhodobo chorých a postupne to prebrali sociálne zariadenia. To znamená, že postupne budeme musieť hľadať ešte užšiu súčinnosť s ministerstvom zdravotníctva, aby sme napríklad vedeli optimalizovať medicínske úkony,” dodal Richter.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.