Bratislava 16. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenská televízia a Slovenský rozhlas nenapomáhajú opozícii, ako to tvrdí predseda vlády Robert Fico. Najlepším dôkazom, že ide len ďalšiu lož, sú politické diskusie, v ktorých premiér nediskutuje s predstaviteľmi opozície, ale sám.

Na snímke slovenský europoslanec Richard SulíkNa snímke slovenský europoslanec Richard Sulík

„Diskusné relácie s Robertom Ficom a zaužívaná prax, keď si ostatní predstavitelia Smeru-SD môžu vyberať diskutujúcich z radov opozície, im zabezpečujú vo verejnoprávnom priestore nadštandardný komfort. No zdá sa, že ani ten im nestačí a podľa nich by mal kritický opozičný názor z RTVS celkom zmiznúť. Tak ako z nej vymizla politická satira,“ tvrdí europoslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Slovenská verejnoprávnosť na poli spravodajstva funguje síce s odreninami a chybami, no vďaka úsiliu redaktorov, ktorí odvádzajú profesionálnu prácu. „Jej hlavným problémom je už dlhodobo Smer-SD, ktorý má prostredníctvom svojich nominantov vo mediálnych radách na vysielanie RTVS vplyv. Nehovoriac o tom, ako negatívne až zastrašujúco musia pôsobiť na jej redaktorov premiérove nadávky novinárom do špinavých protislovenských prostitútok,“ uvádza Sulík.

Podľa predsedu najsilnejšej opozičnej strany dnes, keď sledujeme pozvoľný úpadok Smeru-SD a zároveň rastie zápas koaličných strán o vplyv v RTVS, bude ešte viac záležať na odvahe a súdržnosti redaktorov, aby zásady vyváženosti a objektívnosti zo spravodajstva RTVS celkom nezmizli.

„Strana SaS sa zapojí do diskusie týkajúcej sa voľby nového generálneho riaditeľa RTVS a bude tvrdým kritikom všetkých snáh dosadiť do jej čela submisívnu figúrku, ktorá Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas znormalizuje do podoby vyhovujúcej stranám vládnej koalície. Situácii, ktorú dobre poznáme z čias mečiarizmu, treba zabrániť,“ uzatvára europoslanec a šéf liberálov Richard Sulík.

TASR o tom informoval europoslanec Richard Sulík.