Vojna v slovenskom hokeji pokračuje. Tentokrát však nie sú hlavnými protagonistami Martin Kohút a Zdeno Cíger. Najnovšie si prostredníctvom médií a sociálnych sietí posielajú odkazy Žigmund Pálffy a Richard Lintner.

Potom ako posledné dni hokejová verejnosť žila sporom Zdena Cígera a Martina Kohúta, sa do výmeny názorov dostali aj zlatí medailisti z Götteborgu. Žigmund Pálffy reagoval v rozhovore pre cas.sk na súčasnú napätú situáciu v našom hokeji. V jednej z reakcií sa priamo oprel aj do šéfa Tipsport Ligy Richarda Lintnera.

„Všetko sa začalo v roku 2015, keď Rišo Lintner za podpory verejnosti i médií prehral voľby na šéfa zväzu s Igorom Nemečkom,“ rozhovoril sa pre cas.sk Pálffy a dodal:

„Hráči, čo stáli za bojkotom, sa teraz pomstili Švehlovi a Cígerovi za to, že svoje pozície v čase bojkotu od vtedajšieho šéfa zväzu Nemečka zobrali. Lintner bol totiž sklamaný, že sa nedostal na zväz, ale riadi iba extraligu.“

Priame slová napokon neostali bez odozvy a Richard Lintner prostredníctvom svojho konta na Facebooku reagoval na slová jeho bývalého spoluhráča, s ktorým vybojoval historický titul pre Slovensko v roku 2002.

Richard Lintner

Otvorený list môjmu kamošovi Žigovi.

Po tom ako som si v jednom denníku prečítal opäť ďalšiu údajnú pravdu o slovenskom hokeji, ktorú si nám prezradil ty Žigo, povedal som si, že sa ti k tomu vyjadrím.

Tentokrát som sa okrem iných „zaujmavostí“ dozvedel aká je naša liga slabá a aký som už dva roky nahnevaný že som v júli 2015 prehral voľby SZĽH. Pokiaľ ide o tvoju prvú „pravdu“, tak ti musím prezradiť, že s tebou sezónu po sezóne stále viac a viac fanúšikov nesúhlasí, pretože od sezóny 2014/15, kedy bola priemerná návšteva na ligovom štadióne 1748, už o rok neskôr bola 1874, aby sa v uplynulej sezóne vyšplhala na 1935 fanúšikov.

Ďalej by som ti rád prezradil, že stále viac a viac hráčov so skúsenosťami z NHL, KHL a ostatných európskych líg sa objavujú v našich tipsportligovych zostavách.

Nesúhlasí s tebou stále viac a viac fanúšikov, ktorí si užívajú sprievodné akcie organizované ligou a klubmi.

Nesúhlasí s tebou asi stovka detí, ktoré sa zdarma v júli zúčastnia letneho hokejového kempu so svojimi hokejovymi idolmi.
Nesúhlasia s tebou stále ďalší a ďalší reklamní partneri, ktorí sa spájajú s Tipsportligou a ligovými klubmi.

Rád by som ti pripomenul našu konverzáciu z leta 2015, ktorú si následne aj zverejnil. Keď som ťa požiadal o podporu môjho volebného plánu. Odpovedal si mi, že keď ti neponúkam peniaze pre tvoj klub, tak že to pre teba nemá cenu. Pripomeniem, že moja ponuka vtedy bola jasný systém a tvrdá práca, ktorej výsledky sa musia skôr či neskôr dostaviť.

Môj plán vtedy vo voľbách neuspel, ale oslovil väčšinu extraligových klubov s ktorými ho už dva roky napĺňame.

Okrem už spomenutých faktov by som ti rád prezradil, že v nasledujúcej sezóne už dôsledkom systému a tvrdej práce nás a všetkých ligových klubov, získajú účastníci Tipsportligy v nasledujúcej sezóne približne až o 80% financií viac ako to bolo v roku 2015.

Milý Žigo, ak si myslíš, že som nahnevaný, že som v 2015 nevyhral voľby, tak ti musím prezradiť, že som nad tým dva roky nestihol rozmýšľať, pretože som každý deň makal na tom, aby som ti to, čo som ti kedysi ponúkol, mohol dnes jasne dokázať.

zdroj: sport.aktuality.sk