Wales 29. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Altaf Qadri)
 
42-ročný gay riaditeľ, ktorý bol vyhodený za pohlavný styk s dvomi 17-ročnými chlapcami, vyhral súd proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Podľa súdu bolo jeho prepustenie diskrimináciou, informuje portál Breitbart

Ilustračné foto

Matthew Aplin, bývalý riaditeľ základnej školy v Tywyne v Neath Port Talbot, Wales, bol podľa vyjadrenia tribunálu diskriminovaný.
Učiteľ s 19-ročnou praxou, ktorý sa otvorene hlási k tomu, že je gay, si mal v auguste 2015 dohodnúť cez portál pre homosexuálov stretnutie s dvomi 17-ročnými chlapcami. Podľa zistení polície  a sociálnej služby mali mať na stretnutí skupinový sex, ale neexistoval žiaden dôvod, pre začatie trestného stíhania.
V máji 2016 riaditelia škôl zorganizovali disciplinárne pojednávanie, na ktorom sa zhodli, že pán Aplin narušil dôveru, a že predstavuje potencionálne nebezpečenstvo pre deti a v dôsledku týchto zistení ho prepustili.
Aplin ale napadol rozhodnutie, pričom vec postúpil na súd z dôvodu, že bol vystavený „nespravodlivému prepusteniu a diskriminácii na základe sexuálnej orientácie“.
Odvolací tribunál pre zamestnanosť (EAT) nakoniec rozhodol, že s Aplinom by sa zaobchádzalo odlišne, keby bol heterosexuálnym mužom prichyteným s dvoma mladistvými dievčatami. A teda, že v jeho prípade išlo o diskrimináciu.
 
Príspevok Riaditeľa vyhodili, pretože mal sex so 17-ročnými chlapcami. Potom prišiel kontroverzný rozsudok: Bola to diskriminácia zobrazený najskôr Hlavné správy.