Swampscott 16. februára 2018 (HSP/Foto:lifesitenews.com)

52-ročný riaditeľ základnej školy vo svojej škole vyhlásil, že sa cíti byť ženou a že do školy sa bude obliekať už len ako žena. Informoval LifeSiteNews.
Riaditeľ základnej školy Stanley School v meste Swampscott v štáte Massachusetts, Tom Daniels, napísal študentom, rodičom, učiteľom a administrátorom školy list, v ktorom im odkazuje, že odteraz sa bude identifikovať ako žena a bude používať meno „Shannon“:
Na snímke riaditeľ základnej školy Stanley School

„Teraz to už môžem povedať: Som transsexuál. Pre mňa to znamená identifikovať sa aj ako muž, aj ako žena a odteraz sa plánujem prezentovať a identifikovať ako žena.“
V liste vysvetlil, že to, že sa cíti byť ženou, pociťuje už 40 rokov (čiže od svojich 12 rokov) a až teraz nabral odvahu „urobiť správnu vec“ začať sa prezentovať ako žena. Meno Shannon je jeho stredné meno a pretože je obojpohlavné, „perfektne zapadá do môjho neistého pohlavia“, dodáva Daniels.
Tom Daniels, ktorý je ženatý vyše 29 rokov a je otcom 3 detí, povedal, že sa ráno prebudil s pocitom: „Kto som a čo chcem?“ Potom sám sebe odpovedal: „Vo vnútri som žena a ňou chcem byť.“
Spolu so superintendantkou Pamelou Angelakisovou, ktorá ho v jeho „premene“ povzbudzuje a obdivuje jeho odvahu, úprimnosť a otvorenosť, povedali rodičom, ako chcú týmito nasledujúcimi troma bodmi diskutovať „premenu“ s ich deťmi:
1. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako sa chlapec alebo dievča môže prejavovať. Dôležité je, že ich akceptujeme takých, akí sú.
2. Riaditeľ Daniels bude možno vypadať ináč ako predtým, ale vo vnútri to bude stále tá istá a dobrosrdečná osoba.
3. Táto situácia nemení fakt, že Stanley School je úžasné miesto, kde deti môžu byť a učiť sa.
Peter Sprigg, z Výboru pre rodinný výskum (Family Research Council) pre LifeSiteNews povedal, že z „premeny“ svojho riaditeľa budú deti zmätené a stiesnené:
„Deti nemajú spoznávaniu schopnosť pochopiť niečo, čo by im mohlo prevrátiť ich vlastní rozvíjajúci sa zmysel pre prirodzenú schopnosť identifikovať sa ako muž alebo žena. Prípad pána Danielsa je oveľa extrémnejší a mätúcejší pre deti, pretože on sa nejde iba „zmeniť“ z muža na ženu, ale tvrdí, že sa identifikuje ako oboje pohlavia. Deti by nemali byť subjektami takéhoto sociálneho inžinierstva. Už sme počuli prípady, kedy sa deti báli toho, že sa stanú opačným pohlavím.“
Toto nie je jediný prípad, kedy sa vedúci školy začal identifikovať ako opačné pohlavie. Minulý rok, riaditeľka školy Heath School, Asa Sevelius, vyhlásila, že je transsexuálka a začne s svojou „premenou“ na muža. V roku 2014 zasa učiteľ základnej školy, Robert Reuter, prehlásil, že sa cíti byť ženou a že ho všetci v škole majú začať volať „Pani Rebecca Reuter“.
Branislav Zaujec