Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve medzi moskovskými školákmi

Moskva 2. decembra 2017 (HSP/Foto:Slovenský inštitút)
 
Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve Ján Šmihula navštívil v stredu (29. novembra 2017) moskovskú školu číslo 1357 „Na Bratislavskej“, ktorá s inštitútom aktívne spolupracuje
Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve medzi moskovskými školákmi

Zásluhu na tom má predovšetkým školské múzeum „Slovenskej ľudovej kultúry“, ktoré pôsobí pri tomto obrovskom výchovno-vzdelávacom komplexe na juhovýchode Moskvy – navštevuje ho takmer 7-tisíc školákov.
Slovenské tance v podaní žiakov školy
Práve v priestoroch múzea – medzi desiatkami rôznych exponátov, približujúcich slovenské tradície i Slovensko celkovo – prezentovali žiaci svoj blízky vzťah k našej krajine.
Žiaci zaspievali aj slovenské pesničky
Recitovali slovenské básničky, spievali slovenské piesne a tancovali slovenské tance.
Riaditeľ SI J. Šmihula sa poďakoval žiakom za pripravený program, za ich znalosti slovenských tradícií a v neposlednom rade za ich záujem a nadšenie, s akým spoznávajú a rozširujú svoje znalosti o Slovensku.
Tanečné kreácie v podaní najmladších
Riaditeľke múzea Larise Vovkovej daroval pozdišovskú keramiku a vianočné perníky, ktoré majú ešte viac rozšíriť už aj tak bohatú múzejnú expozíciu.
8-čka Kristína Serguškina vlastnoručne ušila slovenský kroj
Na záver stretnutia odovzdal žiakom a pedagógom ďakovné listy Slovenského inštitútu za ich pozornosť, ktorú venujú slovenskej kultúre a Slovensku vôbec, za ich entuziazmus, organizáciu rôznych podujatí a aktívnu účasť na nich.
Riaditeľ SI J. Šmihula odovzdáva žiakom „Ďakovné listy SI“
Larisa Vovková vysoko ocenila spoluprácu so Slovenským inštitútom v Moskve a vyjadrila presvedčenie, že v nej budú aj naďalej pokračovať. S riaditeľom Slovenského inštitútu  zároveň posúdila možnosti ďalšej spolupráce.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)