Moskva 10. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Riaditeľ Roskosmosu Dmitrij Rogozin okomentoval dôvod zrušenia svojej návštevy v Spojených štátoch. Rozhovor s ním zverejnila televízna stanica Rossija 24

Na snímke Dmitrij Rogozin

V tejto konkrétnej situácii sa jedná o časť boja medzi Kongresom a Trumpom. V tomto konkrétnom prípade bola NASA obeťou tohto boja,povedal na televíznom kanáli Rossija 24.
Rogozin tiež uviedol, že by chcel vidieť NASA ako predvídateľného partnera a po tom, čo sa s stalo, to v ňom zanechalo “nie príliš dobrý pocit.
Riaditeľ NASA Jim Bridenstine oznámil 6. januára zrušenia cesty plánovanej na február. Odvolal sa na to, že niektorí americkí politici považujú príchod Rogozina za nie veľmi dobrý nápad”.
V štátnej Dume to označili za deštruktívny kroko. Rada federácie RF to vníma ako ďalší prejav rusofóbnej politiky.
Rogozin plánoval prediskutovať ďalšiu spoluprácu s NASA, pohovoriť si s predstaviteľmi spoločnosti Boeing a tiež navštíviť ústredie spoločnosti, teda riadiace stredisko vypúšťania rakiet Proton a Medzinárodnú spúšťaciu službu Rockot (International Launch Services).
Šéf ruskej štátnej spoločnosti mal navyše naplánovanú prednášku na univerzite, kde študoval riaditeľ NASA Jim Bridenstine, ktorý tiež prednášal v októbri na Moskovskej štátnej univerzite, ktorú absolvoval v roku 1986 Rogozin.
 
Príspevok Riaditeľ Roskosmosu okomentoval zrušenie svojej návštevy v USA zobrazený najskôr Hlavné správy.