Tallinn 25. februára 2019 (HSP/Gosnovosti/Foto:Facebook)
 
Počas konferencie Eesti 100Pluss Visioon v Tallinne, ktorej témou bola ekonomická bezpečnosť, riaditeľ národného zbrojenia a riaditeľ oddelenia pre investície v oblasti obrany na ministerstve obrany Estónskej republiky Kusti Salm pre médiá povedal, že Estónsko sa fakticky začalo pripravovať na vojnu

Ilustračné foto

„Reálne obranné investície a reorganizácia Síl obrany svedčia o tom, že sa v súčasnosti  fakticky pripravujeme na vojnu. Fakty o tom, aké zbrane nakupujeme a na akých vojenských cvičeniach sa zúčastňujeme, iba potvrdzujú, že sa pripravujeme na vojnu,“ podčiarkol.
Podotkol, že treba dosiahnuť maximálnu efektivitu, aby sa investície na obranu naozaj vyplatili. Vyhlásil, že „každý cent, ktorý Estónsko investuje do obrany, by sa mal premeniť na čo najväčší počet zbraní, munícií a komunikačných prostriedkov.“
Novinári sa pokúsili zistiť, na akú vojnu sa pripravuje Estónsko, s kým mieni bojovať, alebo kto sa chystá napadnúť túto malú pobaltskú krajinu, avšak priamej odpovede na túto otázku sa riaditeľ národného zbrojenia a riaditeľ oddelenia pre investície v oblasti obrany na ministerstve obrany Estónskej republiky Kusti Salm diplomaticky vyhol.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Riaditeľ oddelenia estónskeho ministerstva obrany vyhlásil, že Estónsko sa začalo pripravovať na vojnu zobrazený najskôr Hlavné správy.