Riabkov: Rusko a USA sú blízko dosiahnutia dohody o prímerí v Aleppe

Moskva 8. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Rusko je už blízko k dosiahnutiu dohody so Spojenými štátmi o prímerí v obliehanom sýrskom meste Aleppo, oznámil dnes námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov

Sergej RiabkovSergej Riabkov

Sýrska vláda a jej spojenec Rusko odmietali predchádzajúce výzvy na prímerie v meste trpiacom vojnou a pokračovali vo vojenskej ofenzíve, ktorá vyvíjala tlak na povstalcov a donútila ich stiahnuť sa z niektorých štvrtí.

Ruské agentúry dnes citovali Riabkova, podľa ktorého sú už Moskva a Washington “blízko k dosiahnutiu zhody” ohľadom Aleppa. Riabkov však zároveň varoval pred “veľkými očakávaniami”.

Americký minister zahraničných vecí John Kerry a jeho ruský náprotivok Sergej Lavrov sa v stredu stretli v Nemecku, ale nezverejnili žiadne vyhlásenia.

Riabkov povedal, že rozhovory Kerryho s Lavrovom boli rozsiahle, avšak upozornil, že konečná dohoda ešte nebola vypracovaná.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.