Washington 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Richard Drew)

Severná Kórea chce preto podniknúť kroky na svoju sebaobranu
Víkendové vjadrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa na adresu Severnej Kórey sú jasným vyhlásením vojny. Uviedol to dnes minister zahraničných vecí KĽDR Ri Jong-ho, ktorého citovala juhokórejská agentúra Jonhap.
Na snímke severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho

Severná Kórea si preto podľa šéfa svojej diplomacie – v súlade s Chartou OSN – vyhradzuje právo podniknúť opatrenia na vlastnú sebaobranu. Medzi ne podľa Ri Jong-hoa patrí aj “právo zostreliť americké strategické bombardéry, aj keby ešte neprekročili hranice vzdušného priestoru KĽDR”.
Donald Trump cez víkend na Twitteri napísal, že severokórejský vodca Kim Čong-un ani neho šéf diplomacie “už veľmi dlho nevydržia”.
“Je to jasné vyhlásenie vojny, pretože išlo o slová úradujúceho amerického prezidenta,” povedal Ri Jong-ho novinárom v New Yorku.
“Keďže nám Spojené štáty vyhlásili vojnu… vyhradzujeme si právo podniknúť všetky opatrenia v záujme sebaobrany,” vyhlásil minister.
Trump sa v minulotýždňovom prejave na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku vyhrážal, že Severnú Kóreu “úplne zničí”, ak zaútočí na USA alebo na ich spojencov. Povedal tiež, že Kim Čong-un svojou samovražednou politikou napokon zničí sám seba aj svoj režim.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.