Bratislava  14. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Štátny podnik Vojenské lesy a majetky SR v súčasnosti obnovuje pietne miesto na vrchu Borsó pri maďarskej obci Hejce, kde sa zrútil 19. januára 2006 slovenský vojenský špeciál AN-24

Na snímke minister obrany Peter Gajdoš

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková, pričom doplnila, že ide už o druhú rekonštrukciu pietneho miesta leteckého nešťastia. Na palube vojenského špeciálu bolo 41 profesionálnych vojakov a jeden civilný zamestnanec rezortu obrany, nehodu prežil jediný z nich Martin Farkaš. Vojaci sa vracali z pôsobenia v mierovej misii KFOR v Kosove. Leteckú tragédiu profesionálnych vojakov Ozbrojených síl SR z januára 2006 pripomína aj pamätník v strede obce Hejce. Ministerstvo obrany SR si obete tragédie pripomína každoročne na výročie nešťastia pietnym aktom.
„Starostlivosť o tieto symbolické pamätníky, ktoré nám pripomínajú vyhasnuté životy našich vojakov, je to najmenej, čo môžeme ako rezort urobiť, aby sme skutočne potvrdili to, čo deklarujeme…že nikdy nezabudneme,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Zároveň doplnil, že v súčasnosti sa zároveň finalizuje aj výstavba pamätníka v Liptovskom Mikuláši na vrchu Háj-Nicovô, ktorý bude pripomínať pamiatku všetkých vojakov, ktorí zahynuli pri plnení úloh v zahraničných operáciách a misiách. „Vybudovanie takéhoto dôstojného pietneho miesta sme im jednoducho boli dlžní,“ doplnil minister Gajdoš.
 
Príspevok Rezort obrany obnovuje pietne miesto leteckého nešťastia pri maďarskej obci Hejce zobrazený najskôr Hlavné správy.