Bratislava 17. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)
 
Na zákaz fajčenia na populárnych thajských plážach upozorňuje Slovákov cestujúcich do Thajska rezort diplomacie. Zákaz platí od novembra 2018, za jeho porušenie hrozí pokuta do výšky cca 2 830 eur či jeden rok za mrežami. Nariadenie sa dotýka turisticky populárnych destinácii vrátane Koh Samui, Pattaya a v provincií Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri a Songkhla. Informuje o tom stránka ministerstva zahraničných vecí

Ilustračné foto

Od februára 2018 je v Thajsku zavedený zákaz fajčenia aj na verejných miestach vrátane areálov úradných budov, nemocníc, školských zariadení, obchodov, nákupných centier, hotelov, kúpalísk, kín, barov, kondomínií a podobne.
Za nefajčiarsku zónu sa považujú aj priestory vo vzdialenosti päť metrov od vstupných a výstupných priestorov budov. Zákaz fajčenia sa uplatňuje aj na medzinárodných letiskách, kde fajčiarom vo vnútri letísk už nie sú k dispozícii vyhradené fajčiarske priestory, informuje ďalej ministerstvo.
Za porušenie uvedeného zákazu a fajčenie mimo miest na to vyhradených hrozí pokuta približne 142 eur.
Veľvyslanectvo v Bangkoku okrem toho upozorňuje občanov, že podľa thajskej legislatívy je zakázaný dovoz, vývoz, preprava, skladovanie a používanie elektronických cigariet a ich analógov a náplní. Zakázané je aj používanie vodnej fajky.
„Tresty sú pomerne vysoké, narušiteľom hrozí vysoká peňažná pokuta a niekoľkoročný trest odňatia slobody,“ dodala ambasáda.
Ministerstvo odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do Thajska službu dobrovoľnej registrácie na ich webovej stránke.
 
Príspevok Rezort diplomacie upozorňuje na prísne protifajčiarske zákony v Thajsku zobrazený najskôr Hlavné správy.