Bratislava 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Rezort diplomacie chce v novej vláde aj naďalej pružne reagovať na zahraničné príležitosti a výzvy a zachovávať kontinuitu v proeurópskej a proatlantickej orientácii. Prioritou je aj prebiehajúce predsedníctvo Valného zhromaždenia OSN a príprava na predsedníctvo v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Pre TASR to potvrdil hovorca rezortu Peter Susko.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Za akútne zahraničné výzvy rezort považuje napríklad “pásmo pretrvávajúcej nestability na hraniciach EÚ, ozbrojené konflikty v susedstve EÚ, ktoré sú zdrojmi masovej migrácie a medzinárodného terorizmu, tradičné a nové hybridné formy hrozieb”.
Ministerstvo chce zároveň pokračovať v spolupráci vo V4 a presadzovať ekonomické záujmy Slovenska. Okrem toho plánuje zachovávať pozitívne vnímanie Slovenska vo svete a dobré vzťahy so susedmi. Do toho podľa rezortu patrí aj podpora “rozširovania stability, demokracie a prosperity na západnom Balkáne a v priestore Východného partnerstva”.
 
Príspevok Rezort diplomacie: Jednou z priorít rezortu ostáva proeurópska a proatlantická orientácia zobrazený najskôr Hlavné správy.