Káhira 12. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Khaled Elfiqi)

Spojené štáty podporujú boj egyptských orgánov proti džihádistickej skupine Islamský štát (IS) v tejto krajine, povedal v pondelok na návšteve v Káhire americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson. Zdôraznil tiež, že USA v Egypte podporujú slobodné a spravodlivé voľby, informovala v pondelok agentúra Reuters.
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

Tillerson na spoločnej tlačovej konferencii s egyptským kolegom taktiež povedal, že Washington naďalej plánuje zabezpečiť trvalý mier medzi Izraelom a Palestínčanmi aj napriek rozhodnutiu prezidenta Donalda Trumpa uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela.
“Dohodli sme sa, že budeme pokračovať v úzkej spolupráci v protiteroristických opatreniach,” povedal Tillerson. Egypťania by si podľa neho “mali byť istí, že sľub USA pokračovať v podpore Egypta v boji proti terorizmu a v pomoci zaistiť bezpečnosť egyptského obyvateľstva platí”.
Egypt pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami zintenzívnil vojenské a policajné operácie proti islamským radikálom v krajine, dodal Reuters.
“Vždy sme presadzovali slobodné, spravodlivé a transparentné voľby nielen v Egypte, ale aj v akejkoľvek inej krajine,” odpovedal šéf americkej diplomacie na otázku na margo blížiacich sa volieb v Egypte a Líbyi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.