Londýn 22. decembra 2018 (HSP/Reuters/Foto:Screenshot Youtube)
 
Agentúre Reuters a civilizovanému Západu sa nepáči skutočnosť, že po zatknutí top manažérky Meng Wan-čou z koncernu Huawei v Kanade Číňania okamžite prikročili k recipročnému kroku a zatkli už  troch Kanaďanov. Podľa Reuters,  Mike Kovriga, ktorého všetci jeho známi hodnotia ako človeka s veľmi pozitívnym vzťahom k Číne, držia Číňania pod tlakom a vypočúvajú ho trikrát denne

Na snímke Michael Kovrig

Aktivity Kovriga hodnotia Číňania, ako aktivity ohrozujúce bezpečnosť Číny, čo podľa Kanaďanov nie je pravda, kanadskí občania sú len členmi humanitárnych organizácii, ktorých cieľom je podporovať demokratické aktivity vo svete a v Číne.
Kovrig sa angažoval na západe Číny, kde žije silná komunita moslimských Ujgurov. Tí sa netaja svojím odporom voči oficiálnemu Pekingu a podobne ako kosovskí Albánci snívajú o vzniku vlastného štátu.
Množstvo Ujgurov bojovalo v radoch ISIS, čínske bezpečnostné sily vedú proti Ujgurom svoje bezpečnostné operácie. Ujgurskí lídri udržiavajú kontakty s USA, Kanadou a Západom, podľa Číňanov sú v úzkom kontakte aj s CIA.
Číňania odmietajú kanadské dezinformácie o krutom správaní voči zadržaným. Kovrig je vypočúvaný trikrát denne, svetlo na cele mu nevypínajú a návštevu z kanadského konzulátu má povolenú raz za mesiac.
Podľa kanadského diplomata, ktorý ho navštívil, je Kovrig ustatý, vyzerá zdravý a stopy násilia na ňom nevidno. Všetci zadržaní Kanaďania pracovali pre Medzinárodnú krízovu skupinu ICG.
Takže za top manažérku Meng Wan-čou, ktorú Kanaďania zatkli na americký príkaz, pretože manažérka neakceptuje americké sankcie voči Iránu už zatkli Číňania troch Kanaďanov a je možné, že ďalší Kanaďania budú nasledovať.
 
Príspevok Reuters: Zadržaného Kanaďana v Číne vypočúvajú tri razy za deň zobrazený najskôr Hlavné správy.