Varšava 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Medichini)

Americký prezident Donald Trump sa s veľkou pravdepodobnosťou v júli počas cesty na summit lídrov skupiny G20 do Nemecka nakrátko zastaví v Poľsku. Pre agentúru Reuters to dnes potvrdili tri nemenované zdroje, ktoré si nepriali byť menované.
Na snímke americký prezident Donald Trump

Ďalej uviedli, že Trump súhlasil s júlovým termínom; do Poľska by mal zavítať 6. júla, teda deň pred summitom G20 v Hamburgu. Hoci ďalšie detaily o možnej návšteve šéfa Bieleho domu v Poľsku ešte nie sú známe, Trump by mal podľa všetkého zavítať do Varšavy.
Predtým poľskí predstavitelia naznačili, že Trump by mohol navštíviť mesto Vroclav ležiace na západe krajiny, kde sa 6. a 7. júla zídu lídri z niekoľkých krajín strednej, východnej a južnej Európy. Trump sa v máji zúčastnil na summite NATO v Bruseli, kde verejne kritizoval nedostatočné výdavky európskych krajín na svoju obranu. Navštívil aj Vatikán a Taliansko.
Poľská konzervatívna a euroskeptická vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) horlivo podporuje transatlantické vzťahy a Trumpovej administratíve je naklonená oveľa viac než mnohé iné európske vlády. PiS, ocitajúca sa v Európe v čoraz väčšej izolácii, sa usilovala zabezpečiť Trumpovu návštevu niekoľko mesiacov, napísala agentúra Reuters.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.