Bratislava 12. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Republiková rada Mosta-Híd dorokovala, predstavitelia strany nepovedali, či sa rozhodli z koalície odísť, alebo v nej zostať. Išli informovať najskôr koaličných partnerov Smer-SD a SNS. “Najskôr ideme informovať partnerov. Nebudem im to odkazovať cez vás,” povedal novinárom pri odchode na Úrad vlády SR predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Keď sa vráti, bude informovať na tlačovej konferencii.

Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Republiková rada Mosta-Híd mala rozhodnúť o tom, či strana zostane v koalícii, alebo z nej odíde. Časť strany bola pri príchode na rokovanie za odchod, časť chcela zostať. Niektorí hovorili, že ak strana v koalícii zostane, odídu.
Odchod z koalície žiadal poslanec Národnej rady SR František Šebej, ktorý by mal v prípade zotrvania v koalícii odísť. V súvislosti s odchodom sa spomínajú aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna, poslanec NR SR Peter Kresák. Odchod pripúšťal aj štátny tajomník rezortu obrany Róbert Ondrejcsák.
Viacerí hovorili, že odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorý Most-Híd žiadal, už nemusí stačiť na upokojenie situácie. Kaliňák mal podľa nich odísť skôr.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.