Republikánsky senátor použil Stalinovo meno ako najnovšie zaklínadlo voči Trumpovi

Washington 19. januára 2018 (HSP/Foto:TASR/Senate TV via AP)

Prezident Donald Trump používa až príliš často pojmy ako „fake news“ (falošné správy) a „nepriateľ ľudu“ („enemy of the people“), domnieva sa republikánsky senátor za štát Arizona Jeff Flake. Hlavne v druhom prípade Trumpova terminológia nápadne pripomína spôsob vyjadrovania a slovník bývalého sovietskeho vodcu Jozefa Stalina, uviedol republikánsky senátor vo svojom prejave v americkom Kongrese.
Na snímke Jeff Flake

Jeff Flake síce zľahčil svoje vyhlásenie tým, že nechce porovnávať Trumpa so Stalinom, avšak prenikavá zhoda v používaní termínu „nepriateľ ľudu“ vo vyjadreniach amerického prezidenta a sovietskeho diktátora je podľa neho mrazivá. Reagoval tak na skutočnosť, že Donald Trump bežne používa pojem „nepriateľ ľudu“ vo vzťahu k médiám, ktorým chce dokonca udeľovať ceny za najfalošnejšie správy (Fake News awards). Hlavnými kandidátmi na udelenie uvedenej ceny by podľa Trumpovho tweetu z februára 2017 mali byť CNN, New York Times, NBC News, ABC a CBS. V uvedenom tweete Donald Trump zároveň podčiarkol, že tieto média nie sú jeho nepriateľmi, ale nepriateľmi amerického ľudu. Svoj zámer vyznamenať CNN trofejou najfalošnejšej a najskorumpovanejšej televíznej spravodajskej stanice pripomenul Trump aj v ďalšom tweete v novembri 2017.
Oponenti Donalda Trumpa mu vytýkajú, že častým používaním výrazu „fake news“ iba povzbudzuje autoritatívnych lídrov po celom svete, ktorí podľa jeho vzoru rutinným spôsobom odmietajú kritiku na svoju adresu s tým, že táto kritika nie je ničím iným ako „fake news“. Tento spôsob argumentácie si už osvojili okrem iných aj sýrsky prezident Bašár Asad, filipínsky prezident Rodrigo Duterte a venezuelský prezident Nicolas Maduro. Senátor Jeff Flake považuje za nešťastné, že sa americký prezident uchyľuje k despotickému slovníku vo vzťahu k médiám a na dôvažok svojím správaním ešte aj inšpiroval iných diktátorov a autoritatívnych vodcov v zahraničí. To je podľa neho poľutovaniahodné.
Biely dom reagoval na senátorov útok promptným protiútokom, keď prostredníctvom svojej hovorkyne Sarah Huckbe Sandersovej pripomenul senátorovi jeho neblahú úlohu hlasnej trúby kubánskeho autoritatívneho režimu. Jeff Flake, ktorý je všeobecne známym advokátom normalizácie americko-kubánskych vzťahov, totiž prednedávnom navštívil Havanu. Pri tejto príležitosti sa vyjadril, že nemá žiadny dôvod veriť špekuláciám o tom, že by kubánska vláda bola zodpovedná za podivné zdravotné problémy amerických diplomatov v Havane.
Gabriel Gačko
Videa si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)