Bratislava 10. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Jedným z hokejových reprezentačných debutantov, ktorí sa predstavia na blížiacom sa Švajčiarskom pohári v meste Visp je 22-ročný brankár Matej Tomek. Rodák z Bratislavy si pozvánku kanadského trénera Craiga Ramsayho vyslúžil vďaka veľmi dobrým výkonom v najvyššej súťaži, kde oblieka dres Dukly Trenčín. Na pondelňajšom mediálnom termíne priznal, že ho nominácia milo prekvapila a je správnym impulzom do ďalšej práce

Na snímke brankár Matej Tomek

„Veľmi sa teším na tento zraz, či už na samotný turnaj alebo na možnosť pozrieť sa do Švajčiarska. Dostať sa do reprezentácie bol jeden z mojich tajných cieľov pred sezónou, nebola to však priorita. Nominácia je pozitívum, niečo vzácne a impulz do ďalšieho priebehu sezóny. Ja vždy prídem na reprezentačnú akciu, či to už bolo v mládežníckych kategóriach, univerziáde alebo teraz,“ vyjadril sa Matej Tomek, ktorého si v roku 2015 v treťom kole draftu NHL vybrala Philadelphia Flyers.

V sezóne 2019/2020 odchytal Tomek v najvyššej slovenskej súťaži dvanásť zápasov a až osemkrát sa tešil z víťazstva. S úspešnosťou zákrokov 94,78 % je spomedzi tipsportligových gólmanov najlepší, ale sám tomu neprikladá veľkú dôležitosť. „Kým zbierame body je to pozitívne, netreba sa však uspokojiť a treba pracovať ďalej. Či už ja alebo Mišo Valent sa snažíme podať čo najlepší výkon a pomôcť tímu. Osobne nejaké štatistiky riešim čo najmenej. Pokiaľ sa tímu darí, tak si myslím, že je to druhoradé,“ vyjadril sa Tomek.

Pred zástupcami médií sa tiež vyjadril, že v príprave, respektíve počas zápasu mu pomáha aj psychológia, ktorej sa venoval počas pôsobenia v zámorí. „Myslím si, že psychológia môže mať pozitívne účinky v mojej hokejovej kariére. Ako jednotlivec sa snažím sústrediť najmä sám na seba, čo môžem ovplyvniť. Je to napríklad mentálne nastavenie po inkasovanom góle. Mám takisto svoje rituály pred zápasom – počúvam hudbu alebo sa rovnako rozcvičujem.“

V národnom mužstve bude Matej Tomek tvoriť tandem so skúseným Branislavom Konrádom. „Je to šikovný brankár. Vo svojom veku toho odchytal už veľmi veľa. Je prvýkrát v reprezentácii, bude to pre neho vynikajúca skúsenosť a verím, že sa s tým popasuje čo najlepšie,“ vyjadril sa na adresu svojho brankárskeho kolegu o desať rokov starší Konrád. Ten je trojnásobným účastníkom svetového šampionátu a tiež majstrom republiky v drese Slovana Bratislava.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj