Bratislava 24. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V súčasnosti nezaradená poslankyňa Národnej rady Veronika Remišová, ktorá pred týždňom opustila rady poslaneckého klubu OĽaNO, ktorému predsedala, sa v rozhovore pre portál topky.sk pustila do svojho bývalého straníckeho šéfa Igora Matoviča

Na snímke poslanci NR SR vľavo Igor Matovič a vpravo Veronika Remišová

Minulý týždeň opustilo rady hnutia OĽaNO päť poslancov – Veronika Remišová, Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Anna Verešová a poslanec Jozef Lukáč.

Všetci uviedli, že nebudú v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za hnutie OĽaNO a do konca volebného obdobia zostanú nezaradení. Nevylúčili však politickú budúcnosť v iných stranách (viac článku).

Remišová svoj odchod odôvodňuje tým, že OľaNO nie je normálnou stranou so štruktúrami, čo Igorovi Matovičovi vyčítala už dávnejšie.

“Okrem uzavretého členstva a absencie hnutia v regiónoch v poslednej dobe som politike OĽaNO prestávala rozumieť. Keď som kandidovala za OĽaNO v roku 2016, bolo to hnutie, ktoré malo jednotnú víziu a spájalo konzervatívcov a liberálov. Nedávno však Igor Matovič ohlásil platformu pre obyčajných kresťanov,” vysvetlila.

Remišová však prekvapila ostrou kritikou Matovičovej marketingovej útočnej politiky. “Čo sa týka útočnej rétoriky, za celé volebné obdobie som nezažila od Smeru a strán vládnej koalície toľko osobných útokov ako za posledné týždne od Igora Matoviča. A to som bola tŕňom v päte pre strany vládnej koalície, pretože som systematicky poukazovala na kauzy a zlyhania vlády.”

Pripomenula, že pri eurofondovom škandále po jej tlačových besedách musel odísť minister školstva Plavčan. “O to viac ma to mrzí, pretože s bývalými kolegami stojíme predsa na jednej strane a máme spoločný cieľ – zostaviť po voľbách v roku 2020 vládu, ktorá bude čestne a spravodlivo spravovať Slovensko.”

V rozhovore spomenula, že vo vnútri strany nebol jednotný postoj ku vzniku platformy Odvážni, ktorou plánuje Igor Matovič osloviť kresťansky orientovaných voličov. “Áno, diskutovalo sa o tom vrátane neformálneho predsedníctva. Nie každý mal na to rovnaký názor, čo sa ukázalo aj počas tlačovej besedy, kde bola platforma predstavená a polovica kolegov neprišla,” uviedla Veronika Remišová pre topky.sk.

“Myšlienka dvoch platforiem v hnutí so štyrmi členmi pre určitú časť kresťanov, tých obyčajných, mi nedáva zmysel. Najmä v situácii, keď kresťanské spektrum čelí obrovskému triešteniu  – KDH, KÚ, KDŽP a teraz už aj Obyčajní kresťania. Podobne to bolo aj s kandidátkou v eurovoľbách, kde Igor Matovič kandidoval z prvého miesta, hoci do Európskeho parlamentu nechcel ísť. Nedá sa autenticky a úprimne bojovať za niečo, keď nevidím ani cieľ, ani víziu, ktorá by bola zrozumiteľná pre ľudí,” vysvetlila Remišová.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj