Remišová: Saková je zlou správou pre uplatňovanie spravodlivosti na Slovensku

Bratislava 24. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Rozhodnutie vládnej koalície dosadiť na post ministerky vnútra doterajšiu štátnu tajomníčku Denisu Sakovú je zlou správou pre uplatňovanie spravodlivosti na Slovensku.

Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO)

Denisa Saková bola pravou rukou Roberta Kaliňáka, mala na starosti IT tendre, je zodpovedná za väčšinu drahých a zle urobených projektov na ministerstve vnútra, pre ktoré sme museli vracať eurofondy. Takisto riadila projekt, kde sme mali jednu z najväčších korekcií. Denisa Saková mala na starosti aj zákazku, o ktorej hovoril prokurátor špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko, a z ktorej podľa jeho slov mali ísť provízie Robertovi Kaliňákovi a Jánovi Počiatkovi. Predstava, že pod vedením pani Sakovej by polícia mala vyšetrovať tieto podozrenia, je absurdná.  Pani Saková bola zodpovedná aj za zbabranú reformu ESO a po neúspechu reformy ESO nie je dôvod, aby šéfovala jednému z najdôležitejších rezortov v štáte.
Patrí roky medzi najbližších spolupracovníkov Roberta Kaliňáka, ktorý je stále podpredsedom strany a má v nej po Robertovi Ficovi stále najväčší vplyv. To už mohol rovno ostať ministrom vnútra Robert Kaliňák. Takto môže v podstate riadiť ministerstvo ako šedá eminencia v pozadí cez pani Sakovú a nebude niesť za to žiadnu zodpovednosť.
Ako vidíme Smer nie je schopný ponúknuť dôveryhodného ministra vnútra. Od koaličných partnerov, osobitne od Andreja Danka tiež nemôžeme nič lepšie čakať, keďže vo svojich rezortoch má SNS rovnaké, ak nie ešte väčšie problémy. Na zmenu v riadení štátu si preto budeme musieť počkať až do parlamentných volieb.
Redakciu informoval Matúš Bystriansky, komunikácia s médiami OĽaNO
 
Príspevok Remišová: Saková je zlou správou pre uplatňovanie spravodlivosti na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)