Remišová: Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy dáme vedeniu SPF

Bratislava 20. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy osobám bez akéhokoľvek právneho titulu k pozemkom dá hnutie OĽaNO k dispozícii Slovenskému pozemkovému fondu (SPF). Ten by sa navyše mal zaoberať vyjadreniami generálneho prokurátora o nečinnosti fondu. Skonštatovala to predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová.

Na snímke opozičná poslankyňa Veronika Remišová

Remišová na štvrtkovej (19. 7.) tlačovej konferencii informovala o ďalšom prípade pochybného prideľovania pôdy osobám bez akéhokoľvek právneho titulu k pozemkom. SPF reagoval, že nedisponuje takýmito informáciami a vyzval Remišovú, aby fondu poskytla všetky relevantné informácie, na základe ktorých tvrdenie uviedla.
“Podklady k spomenutému prípadu dáme vedeniu Slovenského pozemkového fondu k dispozícii. Je poľutovaniahodné, že pani riaditeľka (Adriana Šklíbová – pozn. TASR) o týchto pochybeniach nevie, nezaoberá sa nimi a doteraz nenavrhla žiadne konkrétne riešenia, aby k týmto prípadom nedochádzalo,” uviedla v piatkovom stanovisku Remišová.
Zároveň zdôraznila, že vedenie fondu by nemalo odkláňať pozornosť na opozíciu, ale malo by sa v prvom rade zaoberať vyjadreniami generálneho prokurátora, ktorý podľa nej potvrdil zlyhania nielen v rezorte pôdohospodárstva, ale aj v SPF.
 
Príspevok Remišová: Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy dáme vedeniu SPF zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)