Bratislava 3. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
Veronika Remišová, reakcia, eurofondy, Peter Plavčan, školstvo
„Odvolanie ministra Plavčana za obrovský škandál s peniazmi určenými na vedu a výskum by bolo minimálnym gestom slušnosti voči občanom. Robert Fico a Béla Bugár len potvrdili, že im nejde o budúcnosť našich detí, ani o budúcnosť Slovenska. Zradili Slovensko, pretože najdôležitejší rezort nechali v  rukách SNS, dokonca nemali k ľudom ani toľko úcty, aby ministra za historicky jeden z najväčších škandálov Slovenska odvolali.
Na snímke opozičná poslankyňa NR SR za hnutie OĽaNO-NOVA Veronika Remišová

Zneužívanie eurofondov nie je individuálne zlyhanie, ako sa to snaží prezentovať pán Fico. Ide o zhnitý systém a korupčnú chobotnicu, ktorej chápadlá siahajú na všetky úrovne. To nie je o jednom hodnotiteľovi, alebo jednej firme, ale o kritériách, ktoré priamo korupciu podporujú. Pán Fico ako obvykle hádže zodpovednosť na ľudí, na médiá, hoci za zbabranú a korupčnú výzvu nesie plnú zodpovednosť vláda. Snažiť sa umlčať rektorov vypísaním nejakej výzvy, ktorá je v porovnaní s tým, čo dostali firmy, tretinová, je hanebné.
Máme podpisy na mimoriadnu schôdzu k nášmu návrhu na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana, počkáme na kolegov z regiónov a návrh podáme. No odvolať ministra Plavčana nestačí. Je totiž úplne jedno, či rezort školstva bude riadiť pán Plavčan, alebo iná bábka v rukách Andreja Danka.“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.