Bratislava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Ak na niekoho vydá prokurátor príkaz na zatknutie, zrejme ide o vážnejšiu vec, ako len priateľsky sa porozprávať na policajnej stanici, tvrdí predsedníčka poslaneckého klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Veronika Remišová

Na snímke Veronika Remišová

Reaguje tak na výsluch nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra, ktorého NAKA podľa Denníka N podozrieva v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, že sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov.
„Preto je absurdné, ak sa daná osoba v predstihu spokojne prihlási, dohodne si vypočutie a odíde. O to skôr, ak ide o človeka z prostredia silnej skupiny, ktorá má podozrivé väzby na stranu Smer-SD, často zvláštne vyhráva miliónové štátne zákazky v oblasti bezpečnosti a o jej väzbách na najvyšších miestach v polícií už hovorí snáď každý,“ dodala poslankyňa v stanovisku, ktoré dnes agentúru SITA poskytol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.
Remišová ďalej v stanovisku uvádza, že vražda dvoch mladých ľudí otriasla Slovenskom a verejnosť právom očakáva, že vyšetrovací tím svoju prácu urobí stopercentne. „Úniky informácií v takomto rozsahu sú neprijateľné a je smiešne, ak ministerka vnútra Denisa Saková stále popiera prepojenia polície na takéto skupiny,“ pripomína. „Upozorňovali na to médiá, upozorňovali sme na to opakovane aj v parlamente. Ministerka však namiesto ráznych opatrení prijala na svoj úrad práve pána Gašpara a Krajmera (exprezident PZ Tibor Gašpar, bývalý šéf Protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer, pozn. SITA), ktorí mali mať väzby na nitrianskych oligarchov,“ ukončila predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva podľa Denníka N v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra. Ako ďalej denník informoval, pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na zatknutie Bödöra pre jeho výsluch. “Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Policajtov aj prokuratúru prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, už ho preto nezadržali,” informoval denník.
Podozrenia voči Bödörovi podľa denníka súvisia s tým, že aj on sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov. “Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. Ten ako utajený svedok spolupracuje s políciou,” pripomína denník s tým, že Bödör mu priznal, že na políciu prišiel sám. “Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Bödör hovorí, že je pripravený s políciou spolupracovať a informácie, že by mal mať niečo spoločné s vraždou, sa ho dotýkajú. O vražde podľa jeho slov nič nevie, ani o sledovaní novinárov,” informuje denník.
Policajný prezident Milan Lučanský je podľa denníka rozhorčený a sklamaný z toho, že unikajú také podstatné informácie napriek tomu, že vo vyšetrovacom tíme boli prijaté opatrenia.
 
Príspevok Remišová: Ak na niekoho vydá prokurátor príkaz na zatknutie, zrejme ide o vážnejšiu vec zobrazený najskôr Hlavné správy.