Slovensko 29. novembra 2016 (HSP/Foto: TASR – Michal Svítok)

Poslanec strany Sme rodina Peter Pčolinský predložil návrh zákona, ktorého cieľom bolo upravenie odmien exekútorov. Jeho návrh podporilo plénum Národnej rady SR, takže odmena pre exekútora už nebude môcť presiahnuť samotnú istinu, teda vymáhanú dlžnú sumu.

Na snímke Veronika RemišováNa snímke Veronika Remišová

Za návrh Pčolinského hlasovali nielen poslanci opozície ale aj koalície. Prekvapením však pre mnohých bolo zdržanie sa poslankyne OĽaNO Veroniky Remišovej a niektorých poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko, vrátane jej predsedu Mariána Kotlebu, keďže ide o návrh, ktorého cieľom je ochrana občanov pred zbytočným finančným otroctvom.

Prekvapený z hlasovania bol aj Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý na svojom facebookovom profile uviedol: „Na prekvapenie Remišová a Kotleba zníženie odmien pre exekútorov nepodporili – pre mňa z nepochopiteľných dôvodov.“

Upresnil, že v parlamente prešiel náš návrh na strop pre odmeny exekútorov. „Návrh podporila ministerka Žitňanská, poslanci za OĽaNO, SaS, nezaradení, Smer, SNS a Most. Chcem im poďakovať za ich spoluprácu a pomoc pre ľudí. Návrh prešiel 132 hlasmi,“ napísal.

Prekvapivo však dodal: „Nepodporili to iba poslankyňa Remišová a časť poslancov ĽSNS vrátane Kotlebu.“

 

Poslankyňa vysvetlila, prečo sa zdržala hlasovania

Na dôvod hlasovania sme sa opýtali poslankyne Remišovej. Svoje zdržanie sa hlasovania, ktoré mnohých prekvapilo, vysvetlila chybou hlasovacieho zariadenia: “Po zistení chyby hlasovacieho zariadenia pre hlasovania č. 79, 78 a 77 bola táto chyba nahlásená a bude zaznamenaná v zázname.“

O stanovisko k zdržaniu sa hlasovania sme požiadali aj poslanca Kotlebu. Budeme vás informovať.