Rektor kňazského seminára z afrického Beninu navštívi Slovensko

Bratislava 17. júla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Ivan Knaze)
 
V dňoch 23. a 24. júla 2018 navštívi Pápežské misijné diela na Slovensku Ambroise Kinhoun, nový rektor kňazského seminára v Benine. Seminaristov tohto seminára PMD na Slovensku podporujú už piaty rok formou adopcie bohoslovcov na diaľku. V tomto školskom roku počet adoptovaných bohoslovcov presiahne 100 chlapcov, ktorých si adoptovali jednotlivci, spoločenstvá i niektoré farnosti.

Ambroise Kinhoun

Cieľom návštevy rektora je poďakovať sa Cirkvi na Slovensku za dlhodobú podporu seminárov a celej Cirkvi v Benine. Bližšie informácie o podpore bohoslovcov je možné nájsť na stránke: www.misijnediela.sk/podpora-seminaristov.
Program začne v pondelok 23. júla 2018 návštevou domu Pápežských misijných diel v Bratislave. O 11:00 h bude svätá omša, po ktorej bude nasledovať diskusia o detailoch a vzájomnej koordinácii pri adopciách bohoslovcov seminára v Benine. Ďalší čas bude venovaný spoznaniu niektorých darcov a života Cirkvi na Slovensku. Popoludní rektor absolvuje návštevu spoločenstva veriacich z farnosti Šaštín – Stráže, ktorí majú adoptovaného jedného z bohoslovcov.
V utorok o 18:30 h bude rektor Ambroise Kinhoun sláviť ďakovnú svätú omšu v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na hore Butkov pri Ladcoch. “Srdečne pozývame všetkých darcov, ale aj ostatných veriacich. Prístup na horu Butkov je pešo z parkoviska na začiatku krížovej cesty,” informovali Pápežské misijné diela na Slovensku.
 
Príspevok Rektor kňazského seminára z afrického Beninu navštívi Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)