Rehák: Slováci kontaktujú ambasádu v Londýne najviac pri hospitalizácii a úmrtí

Londýn/Bratislava 7. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: Ľubomír Rehák Twitter)

Slováci majú k dispozícií aj urgentnú linku
Slováci kontaktujú Veľvyslanectvo SR v Londýne najčastejšie pri hospitalizácii alebo pri úmrtiach občanov. Pre TASR to uviedol mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR pri Dvore sv. Jakuba v Londýne Ľubomír Rehák.
Na snímke veľvyslanec SR pri Dvore sv. Jakuba v Londýne Ľubomír Rehák

Slovákom žijúcim v Londýne je k dispozícii i urgentná linka, ktorú by však mali využívať len v prípade núdze. “Máme urgentnú linku, tú ale odporúčame využívať len v takých prípadoch, keď sú ľudia hospitalizovaní alebo zadržaní políciou a podobne, pretože sa vykonáva mimo sídla zastupiteľského úradu. Tak isto je permanentná núdzová linka na ministerstve zahraničných vecí v Bratislave,” zdôraznil veľvyslanec.
Zastupiteľský úrad využíva na informovanie občanov taktiež sociálne médiá. “Vždy vyzývame slovenských občanov, aby sa registrovali na stránke ministerstva zahraničných vecí, keď cestujú do zahraničia, pretože vtedy na nich máme kontaktné údaje a vieme ich kontaktovať, či sa im niečo nestalo,” upozornil.
Sociálne siete ambasáda využíva aj na zdieľanie správ britskej polície, pokiaľ ide napríklad o teroristický útok, ako tomu bolo i nedávno v Londýne či v Manchestri.
“Všeobecne treba občanom poradiť, keď sa dostanú náhodou do miesta teroristického útoku, utekať z neho. Pokiaľ sa utekať nedá, tak sa treba skryť bezpečne, vypnúť mobily a vyčkať na policajnú akciu. Pokiaľ sa dá, treba kontaktovať políciu na čísle 999, to je núdzová linka, aby bola informovaná, ale to len vtedy, ak je to bezpečné,” radí slovenský veľvyslanec.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)