Bratislava 30. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Najväčšia súkromná stredoeurópska spoločnosť v osobnej železničnej doprave RegioJet rozšíri od decembra tohto roka prevádzku svojich vlakov v Českej republike. V spojitosti s tým vytvorí spolu 150 nových pracovných miest, najmä pre rušňovodičov. Viaceré pozície budú podľa dopravcu zaujímavé aj pre možných uchádzačov na Slovensku vzhľadom na blízkosť Brna a napojenie na spoje spoločnosti do a z Bratislavy. RegioJet o tom informoval v pondelok v tlačovej správe

Ilustračné foto

Nástupný plat skúseného rušňovodiča by mal dosiahnuť 1 800 eur bez nadčasov. Zároveň môže získať náborový príspevok 2 tisíc eur a využiť 36-hodinový pracovný týždeň.

Strojvodcovia budú riadiť lokomotívy na trase Bohumín – Ostrava – Přerov – Brno a späť, ale aj na iných trasách, vrátane trate Bratislava – Praha, kde už žlté vlaky pravidelne jazdia. Budú mať možnosť viesť najmodernejšie viacsystémové rušne v Európe – typu Siemens Vectron, alebo Bombardier TRAXX. Na základe zmluvy s Ministerstvom dopravy Českej republiky vlaky RegioJetu budú od 15. decembra 2019 jazdiť namiesto vlakov Českých dráh na spomínanej trase Brno – Ostrava – Bohumín, a to sedemnásťkrát denne v každom smere. Spoločnosť uspela v tendri na prevádzku osobnej dopravy na tejto trati, ČR na nej za niekoľko rokov ušetrí na dotáciách v prepočte celkovo takmer 10 miliónov eur.

“Novým nastupujúcim rušňovodičom ponúka RegioJet platové podmienky podľa skúseností na úrovni až 1 800 eur hrubého mesačne bez nadčasových hodín,” uviedla riaditeľka vlakovej a autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická. “V rámci RegioJetu majú skúsení rušňovodiči, ktorí v spoločnosti pracujú dlhšie, plat až 2 tisíc eur hrubého, takisto bez započítania nadčasov. Zároveň súčasťou nástupu je aj jednorazový náborový príspevok vo výške 2 tisíc eur,” dodala Kašická. Spoločnosť ponúka rušňovodičom jednorazový náborový príspevok vo výške 2 tisíc eur, pracovný týždeň v trvaní 36 hodín, zmluvu na dobu neurčitú, ako aj príspevok na dôchodkové a životné poistenie a ďalšie benefity.

RegioJet okrem skúsených rušňovodičov pravidelne pripravuje nových rušňovodičov aj spomedzi nováčikov. Investuje do nich desiatky tisíc eur, pričom v tomto roku plánuje vyškoliť dvadsať nových rušňovodičov. Záujemcovia zo Slovenska sa podľa spoločnosti môžu uchádzať aj o pozície členov palubného personálu – stevard a team leader (vedúci vlakovej posádky), či technické miesta ako sú elektromechanici a mechanici. Týka sa to najmä oblastí Bratislavy, Kysúc (pre nástupné miesto Návsí) alebo Košíc. Stevard môže zarobiť mesačne 1 200 eur a vedúci vlakovej posádky 1 600 eur v hrubom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj