Bratislava 27. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42.

Ilustračné foto

Súkromný dopravca RegioJet plánuje prevádzkovať nový vlak z Bratislavy cez Brno a Pardubice do Prahy. Slovenskú a české metropoly bude od 2. septembra spájať štyrikrát denne v každom smere. „Reagujeme tak na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať spojenie vlakmi RegioJet, ktoré by odchádzalo z Bratislavy v ranných hodinách a späť by sa vracalo až večer,“ informovala spoločnosť.
Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42. V opačnom smere z Prahy bude vychádzať až podvečer o 17:21 a do Bratislavy sa vráti o 21:12. Jazda bude trvať 3 hodiny a 51 minút. „Nové spojenie bude ideálne pre cestujúcich, ktorí cestujú na služobné cesty či denne dochádzajú za školou do Českej republiky,“ uvádza dopravca. Okrem týchto vlakov ponúka RegioJet aj skoré ranné spojenie Bratislavy a Prahy, ktoré vychádza zo Slovenska o 5:45.
RegioJet prepravil počas prvého polroka 2018 svojimi vlakmi na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne tak jeho služby využilo skoro o milión cestujúcich viac. Ide o medziročný nárast o 23 %. Do konca roka chce RegioJet prepraviť spoločne so svojimi autobusmi 16 miliónov cestujúcich.
Príspevok RegioJet plánuje prevádzkovať nový vlak z Bratislavy cez Brno do Prahy zobrazený najskôr Hlavné správy.