Londýn 30. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Michael Probst)

Zákazníci skrachovanej cestovnej kancelárie Thomas Cook, ktorých plánované dovolenky sú zrušené, môžu čakať až dva mesiace, kým sa im vrátia peniaze. Uviedol to v pondelok britský Úrad pre civilné letectvo (CAA), ktorý oznámil, že začal proces vrátenia peňazí za 360 tisíc zaplatených dovolenkových pobytov, ktoré sú poistené v rámci britského programu ATOL (Air Travel Organisers’ Licensing). Informuje o tom portál news.sky.com

Ilustračné foto

Britský Úrad pre civilné letectvo konštatoval, že refundácia peňazí klientom Thomas Cook v rámci programu ATOL je trikrát väčšia ako ktorýkoľvek program refundácií, ktorý doteraz organizoval. “Implementujeme nové systémy, ktoré nám umožnia spracovať tieto refundácie tak rýchlo, ako je to možné,” uviedol výkonný riaditeľ CAA Richard Moriarty. Dodal, že klienti, ktorí za dovolenky platili priamo platobným prevodom, by mali svoje peniaze dostať naspäť do 14 dní. “Refundácia rezervácií zaplatených inými metódami potrvá dlhšie, keďže od kancelárie Thomas Cook ešte nemáme všetky informácie, ktoré potrebujeme,” poznamenal výkonný riaditeľ CAA. “Pre tieto nároky spustíme 7. októbra nový zjednodušený online systém, kde sa zákazníci dostanú k elektronickému formuláru pre refundáciu. Dúfame, že zrealizujeme refundácie do 60 dní od obdržania platného formulára,” povedal Richard Moriarty.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj