Reflexné prvky na školských taškách sú nutnosťou pre bezpečnosť školákov

Bratislava 28. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Ceny aktoviek a batohov závisia od mnohých faktorov
Stabilná konštrukcia a reflexné prvky na školských taškách by mali byť ich samozrejmou výbavou. Pre TASR to uviedla obsahová manažérka nákupného radcu Heureka.sk Alexandra Čermáková. “Rodičia školákov by mali dbať na bezpečnosť a kvalitu pri výbere školských tašiek. Za stabilnejšiu tašku s ergonomickou výstužou sú rodičia ochotní aj priplatiť,” konštatovala Čermáková s tým, že ceny aktoviek a batohov závisia od mnohých faktorov a možno ich zohnať online za pár eur, ale aj niekoľko desiatok či dokonca stovák.
Ilustračné foto

„Ceny aktoviek sa odvíjajú od viacerých faktorov – v iných cenových hladinách sa pohybujú aktovky pre prvákov a v iných tašky a batohy pre stredoškolákov,” vysvetľuje Čermáková.
V kamenných predajniach je aktuálne najväčší dopyt po potrebách školákov. Internetové obchody nezaostávajú a tento trend kopírujú. “Školské tašky sa napríklad kupujú aj ako vianočné darčeky, najviac sa ich však predáva v auguste. Rodičia v tomto období nakupujú najmä väčšie produkty, ako sú aktovky, peračníky či vrecká na prezuvky. Zošity, obaly, perá a inú drobnú výbavu si nechávajú až na september a rozhodujú sa podľa konkrétnych požiadaviek škôl,“ uzavrela Čermáková.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.