Bratislava 28. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Portál Aktuality.sk informuje, že vedenie verejnoprávnej RTVS doporučilo moderátorom a redaktorom nenosiť vo vysielaní nosiť odznaky so sloganom #AllForJan, ktoré symbolizujú spolupatričnosť médií a súcit s rodinami zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ilustračné foto

Odznaky sa stali jedným s hlavných symbolov protivládnych protestov v uplynulých týždňoch, vedenie štátnej televízie tak konečne urobilo krok k neutralite spravodajstva, ktoré je platené všetkými daňovými poplatníkmi. Riaditeľ spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan podľa informácií odporučil redaktorom verejnoprávnej televízie, aby tieto odznaky vo vysielaní už nenosili. Doteraz s tým pritom problém vedenie verejnoprávneho telerozhlasu nemalo. RTVS priznáva, že nosenie odznakov, šperkov a rôznych doplnkov oblečenia bolo jednou z tém na porade spravodajstva RTVS. Tvrdí však, že nejde o zákaz odznakov, len o odporúčanie.
Akutality.sk priniesli aj stanovisko anonymného člena tímu spravodajstva RTVS, ktorý nesúhlasí s takýmto odporúčaním, ktoré navyše označil ako “zákaz”. “Označil ho za politickú iniciatívu. Nepomohla ani snaha prítomných redaktorov vysvetliť mu, že je to pietna spomienka na zavraždeného kolegu a nemá nič spoločné s iniciatívou Za slušné Slovensko,” dodal anonymný zdroj, ktorý takto komentoval slová šéfa spravodajstva z nedávnej porady RTVS.
 
Príspevok Redaktori RTVS už nebudú nosiť odznaky #AllForJan, vyplynulo to z poslednej porady vedenia zobrazený najskôr Hlavné správy.