Bratislava 9. apríla 2018 (HSP/Foto:Patrik Sibyla, Luis Vidales)
 
Poznáme mená slovenských tímov, ktoré už onedlho vyrazia na skusy do Európy za dobrodružstvom zvaným Red Bull Can You Make It?. Aké majú pred cestou pocity a ako sa môžeš stať aj ty súčasťou ich dní nabitými zážitkami?

Girls Do It Better

Konečne je to tu! Ani sme sa nenazdali a už v utorok, 10. apríla 2018 o 12:00 sa z Madridu, Ríma, Štockholmu, Budapešti a Manchesteru stane na chvíľu metropola nízkonákladového študentského cestovania. Práve v týchto mestách sa totiž začína nezabudnuteľná púť po Európe a honba za zážitkami menom Red Bull Can You Make It?, na ktorú budú študenti z celého sveta spomínať ešte veľmi dlho.
Ich úloha je prostá. Dostať sa z bodu A do bodu B len za pomoci Red Bull plechoviek. Kam až siahajú ich vyjednávacie zručnosti a koľko krajín precestujú? Podarí sa im dostať až do Amsterdamu?

Red Bull Content Pool

Profesionálny snowboardista či vášnivé cestovateľky
K viac ako 200 študentským tímom zo 60 krajín sveta sa aj tentokrát pridajú dva slovenské tímy, ktoré dokázali poraziť silnú konkurenciu a ukázali, že na to majú.
Jedným z tímov, ktorý dostane šancu v rámci Red Bull Can You Make It? precestovať, je aj Primiteam. Štartujú zo Štockholmu. Tím založili prváci Boris a Aďo, ktorí mali dlho problém nájsť tretieho súpútnika: “Povedali sme si, že namiesto toho, aby sme zobrali so sebou niekoho, koho by bolo potrebné neustále do niečoho nútiť, vezmeme so sebou človeka, ktorý si to naozaj užije.” Nakoniec sa spojili so štvrtáčkou Nikou, s ktorou sa dovtedy poznali len cez internet. Všetkých troch spája láska k skejtovaniu a snowboardingu. Sami tvrdia, že stratégiu nemajú, ich cieľom je precestovať čo najviac destinácií a zažiť, čo len bude možné. Šialenostiam sa pritom nebránia: “Pôjdeme na pankáčov a ktovie, možno sa domov vrátime aj s nejakým tetovaním.”
Šťastie sa pri výbere usmialo aj na Radku, Kristínu a Denisu z tímu Girls Do It Better, ktoré sa na cestu za zážitkami vyberú z Manchesteru. Dievčatá v súčasnosti študujú v zahraničí, sú milovníčkami dobrodružstiev a tanca. S nízkonákladovým cestovaním už skúsenosti majú, spánku na ulici sa neboja: “Sme odhodlané. Chceme si to hlavne užiť, aby sme na staré kolená mali na čo spomínať.” Zo svojho čisto ženského zloženia si ťažkú hlavu nerobia: “Považujeme skôr za výhodu, baby to majú predsa v živote ľahšie. Počas cesty sa určite nebudeme brániť využiť naše ženské zbrane.”

Primiteam

Chceš sa stať súčasťou výzvy Red Bull Can You Make It? Nie je problém
Máme dobré správy. Zažiť kúsok atmosféry Red Bull Can You Make It? môžeš aj u nás. Tento ročník totiž bude hostiť jeden z checkpointov aj Slovensko a to priamo v Bratislave. Pridáme sa tak k mnohým európskym mestám, v ktorých sa môžu študenti počas svojej sedemdňovej cesty zastaviť a nazbierať nejaké body k dobru.
Bratislavský checkpoint prinesie od 10. do 12. apríla 2018 od 9:00 do 17:00 do útrob Fakulty architektúry STU na Námestí Slobody naozajstnú výzvu. Študenti si tu v industriálnych priestoroch budú môcť otestovať svoju zručnosť v ovládaní herných dronov od slovenského startupu Drone´n´Base. Koľko tímov zvládne preletieť dronom imaginárne mestečko vo vopred stanovenom časovom limite sa môžeš prísť pozrieť aj ty.
Nezabudni, že dobrodružné putovanie po Európe môžeš počas celého jeho diania sledovať aj na Red Bull TV, kde ťa každý deň čakajú highlighty, či tie najbizarnejšie zážitky z ciest účastníkov Red Bull Can You Make It?. Nezabudni klikať ani na web, kde nájdeš online denník, do ktorého budú súťažiaci z celého sveta zaznamenávať svoje radosti počas celého týždňa.
Redakciu informovala Barbora Janošková, Communication Red Bull Slovensko
 
Príspevok Red Bull Can you make it? je tu a kúsok z neho môžeš na vlasnej koži zažiť aj ty! zobrazený najskôr Hlavné správy.