Bratislava 24. marca 2018 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Tento príbeh sa odohráva zrejme v Španielsku. Je príbeh pacifistického mladého býčka Ferdinanda, ktorého otec bol zabitý v koride, a tento osud mal postihnúť aj hlavného hrdinu. Ten však ušiel z chovnej stanice a uchýlil sa na farme, kde sa oň starala Nina a jej otec Julio. (o matke nie je zmienka) Tu sa z býčka stane mocný no mierumilovný býk, ktorý miluje kvety. Jedného dňa Nina odchádza do mesta na kvetinový festival, čo si Ferdinand nechcel nechať ujsť, no nemôže tam ísť. Napriek tomu sa tam dostane a spôsobí paniku.

Býček Ferdinand

Protikresťanský rozmer
Keď je Ferdinand v meste, schováva sa za sušiacu sa bielizeň. Idú okolo benediktínske sestričky (za normálnych okolností rád, ktorý je klauzúrny ) a vystraší ich pohľad na býka, ktorý je oblečený v bielizni pripomínajúcu kňazskú reverendu. Sestry sa prežehnávajú a kričia „Ave Mária“ ako by mali zaháňať diabla. Dokonca vytiahnu kríž bez korpusu a trasľavými rukami hrozia býkovi, pričom im pohľad je očividne bojazlivý. Rovnako sa prežehnávajú, keď vidia sedieť ženu na rakve.  Ako vedľajšie postavy sú tu 3 zo 4 ježkov. Tretí zo štvorice je nezvestný a je považovaný za mŕtveho. Ježkovia sa prežehnávajú keď hovoria o ňom. Koza Lupe kričí na zajka, ktorý je v kóme aby „nechodil do svetla“, pričom ho resituuje.  Býk, ktorého čaká korida kľačí v tichej modlitbe. Tri nemecké kone sa vysmievajú Ferdinandovi, keď hovoria „stavím sa, že jeho rodičia ani nie sú príbuzní“. Vo filme počuť výkriky ako „O môj bože“ či „svätá krava“.
 
Pozitíva filmu
Vo filme nie je krvavé násilie. Dej vrcholí v momente Ferdinandovho odhodlania nebojovať a radšej sa nechať zabiť, než by mal ublížiť človeku. Nie je tam skrytá propaganda užívania drog ani alkoholu. Šikana medzi zvieratami vo filme je odsudzovaná. Vo filme je v jednom snímku pohľad na mesto a je vidno aj kríže na kostoloch. Sú síce malé a nevýrazné, ale sú.
 
Záver
Tento príbeh je z rovnomennej knihy z roku 1936, ktorá bola preložená do mnohých jazykov. Je to klasický príbeh pre deti, ktorý tvorovia trochu upravili.
 
Príspevok Recenzia: Kreslený film pre deti Ferdinand zobrazený najskôr Hlavné správy.