Osaka 29. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Adrian Wyld/The Canadian)

V japonskej Osake sa 28. júna začal samit G20. Pred prvým pracovným stretnutím sa konalo tradičné slávnostné fotografovanie. Na záberoch je zachytený okamih, kedy americký prezident Donald Trump mieriac na kolektívne fotenie hláv fóra, priateľsky potľapkal ruského prezidenta Vladimira Putina po chrbte. Vladimir Putin následne tiež použil toto gesto, ruský prezident takto uvítal vietnamského premiéra Nguyen Xuan Phuc

Spoločná fotografia lídrov krajín G20 pred začiatkom dvojdňového summitu v japonskej Osake 28. júna 2019

Ale lídri G20 trošku porušili pôvodné usporiadanie na pódiu na fotografovanie. Je zaujímavé si všimnúť, kto pri kom a za kým stojí. 

Trump mal stáť vedľa prezidenta Čínskej ľudovej republiky Si Ťinpchinga, ale obaja stáli na rôznych miestach. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, ktorý mal pôvodne byť pri Putinovi, stál vedľa Trumpa.

Fotografického ceremoniálu sa zúčastnila aj nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorej v posledných týždňoch dvakrát prišlo zle.

Summit G20 oficiálne v japonskej Osake odštartoval 28. júna s malým oneskorením: prezidenti Ruska a Juhoafrickej republiky Vladimír Putin a Cyril Ramaphosa sa zdržali na bilaterálnej schôdzke.

G20 je fórum najväčších ekonomík, ktorého sa zúčastňujú ministri financií a guvernéri centrálnych bánk, to znamená 19 štátov a Jednotného vnútorného trhu Európskej únie. Akcie sa tiež zúčastňujú predsedovia vlád a hlavy štátov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj