Washington 4. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Joe Walsh, bývalý člen kongresu za Republikánsku stranu za štát Illinois, v súčasnosti moderátor rozhlasovej stanice, vyhlásil, že terajší prezident USA Barack Obama je vraj moslim.

Na snímke americký prezident Barack Obama Na snímke americký prezident Barack Obama

Walsh si myslí, že Obama je v skutočnosti moslim, nielen preto, že podľa neho práve tento faktor lepšie než čokoľvek iné vysvetľuje Obamov postoj k Izraelu. Rovnaký predpoklad, teda, že Obama je v skutočnosti mohamedán, už podľa Walsha vyjadrujú aj ďalší kongresmeni.

Walsh povedal: „Minulý týždeň si všetci kládli jedinú otázku – prečo Obama nenávidí Izrael? Odpoveď je veľmi jednoduchá – ja si myslím, že Obama je moslim. Svojho času som už o tom hovoril. Keď ho nazývam moslimom, komplikujem život Republikánskej strane i mojim rozhlasovým staniciam. Hovorím to, lebo v to verím. Poznám mnohých rozhlasových moderátorov i členov Kongresu, mnohých z Fox News, ktorí v súkromí nazývajú Obamu moslimom, ale boja sa povedať to nahlas zo strachu prísť o rejting. Ale ja sa to nebojím povedať nahlas – som tej mienky, že Obama je moslim. Nazdávam sa, že on ním bol vždy – tak v svojej hlave, ako aj v svojom srdci. Práve toto podľa mňa vysvetľuje nenávisť  Obamu voči Izraelu a oslabenie Ameriky v priebehu posledných ôsmich rokov,“ napísal bývalý republikánsky kongresmen Joe Walsh v svojom blogu na sociálnej sieti.

Samotný Obama neraz o sebe tvrdil, že vyznáva kresťanstvo. Okrem toho tiež tvrdí, že jeho rodný list nie je sfalšovaný a že sa naozaj narodil  v Honolulu na Havajských ostrovoch, teda na území USA, vďaka čomu mal mať zákonné právo dvakrát kandidovať za prezidenta USA.

Vladimír Mohorita